VIII Niedziela Zwykła (03.03.2019)

1. W najbliższą środę, 6 marca przypada Popielec rozpoczynający czas Wielkiego Postu. Tradycyjny obrzęd posypania głów popiołem przypomina, że człowiek powstał z prochu ziemi i w proch się obróci. Wielki Post to czas pokuty, postu i modlitwy. Te praktyki mają służyć naszemu wielkopostnemu nawróceniu. W Środę Popielcową zapraszamy na msze św. o godz. 9.00 i 16.00. Tego dnia wszystkich katolików obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od jedzenia pokarmów mięsnych oraz spożyciu jednego posiłku do syta, podczas gdy pozostałe powinny być skromne. Apeluję o powstrzymanie się w Środę Popielcową od napojów alkoholowych.

2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Wierni uczestniczący w nabożeństwach pasyjnych mogą uzyskać odpust zupełny. Zgodnie ze zwyczajem, podczas Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od 12 do 14 kwietnia.

3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu odszedł do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bogdan Wesołowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

6. Drogim parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom – czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws