I Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2019)

1. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Jedno z przykazań kościelnych zobowiązuje nas: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresie pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Przypominamy, że to przykazanie zobowiązuje katolików do powstrzymywania się jedzenia pokarmów mięsnych w każdy piątek. Nie tylko w okresie Wielkiego Postu, ale w ciągu całego roku. W czasie 40-dniowego Wielkiego Postu obowiązuje nas powstrzymywanie się od udziału w zabawach i dyskotekach.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem, podczas Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach zbierane będą do puszek ofiary na pomoc chrześcijanom mieszkającym w krajach afrykańskich.

5. Wszystkim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom – czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu i na rozpoczęty czas Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws