V Niedziela Wielkiego Postu (07.04.2019)

1. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Rozpoczną się w najbliższy piątek nabożeństwem drogi krzyżowej o godz. 17. Po jej zakończeniu msza święta z nauką rekolekcyjną. W sobotę dzień spowiedzi. Msze św. o godz. 9.00, 11.30 i o 16.00. Spowiedź rozpocznie się pół godziny przed każdą mszą św. W Niedzielę Palmową zakończymy rekolekcje. Poświęcenie palm podczas wszystkich mszy świętych. Procesja z palmami wokół kościoła odbędzie się na sumie o godz. 11.30. Po mszy św. o godz. 9.00 ostatnie nabożeństwo gorzkich żali. Można zgłaszać chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła i skorzystać z wielkopostnego sakramentu pokuty. Podczas nabożeństw drogi krzyżowej zbierane były ofiary przeznaczone na dekorację i na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jeśli ktoś nie miał możliwości uczestniczyć w tych nabożeństwach, a chciałby wesprzeć ten cel, może ofiarę złożyć na tacę w niedzielę.

2. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

3. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na parafialne inwestycje. Bóg zapłać.

4. Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom – wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa na najbliższy tydzień i na czas wielkopostnych rekolekcji. Szczęść Boże.

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws