Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (21.04.2019)

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Wielkanoc jest największą tajemnicą naszej wiary. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali się do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego uczestnicząc w Triduum Paschalnym.

2. Jutro drugi dzień Świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Porządek mszy św. niedzielny, o godz. 9.00, 11.30 i 16.00.

3. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom za świąteczne przystrojenie naszego kościoła: Marzenie i Bogdanowi Deruś, Kamili Ćwiklińskiej oraz wszystkim pozostałym osobom za poświęcony czas i pomoc. Dziękuję orkiestrze parafialnej oraz asyście za uświetnienie procesji i mszy św. rezurekcyjnej; strażakom z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa za pełnienie warty przy grobie Pana Jezusa. Strażakom dziękuję również za uczestnictwo w symbolicznym geście obmycia nóg w Wielki Czwartek. Panu Organiście i Panu Kościelnemu, młodzieży, dzieciom i ministrantom dziękujemy za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego oraz za zaangażowanie w przebieg liturgii świątecznej. Serdeczne Bóg zapłać.

4. Jest do nabycia świąteczny numer tygodnika „Idziemy”.

5. W najbliższym tygodniu rozpoczną się próby dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Zapraszam w środę i czwartek na godz. 15.30.

6. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom – wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w radosnym przeżywaniu świątecznych dni. Szczęść Boże.

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws