XII Niedziela Zwykła (23.06.2019)

1. Rozpoczęły się wakacje – czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży po całorocznym szkolnym wysiłku. Przypominamy dzieciom, ale przede wszystkim rodzicom, że od obowiązków i życia religijnego nie ma wakacji. Zewnętrznym znakiem religijności, także w wolnym czasie, jest praktykowanie swojej wiary poprzez modlitwę i uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej w swojej parafii bądź w miejscu odpoczynku.

2. Od 24 czerwca do 4 lipca w związku z moją nieobecnością w dni powszednie nie będzie popołudniowej mszy św. w sanktuarium. Nie będzie taż czynna kancelaria parafialna. Msze święte w dni powszednie wznowione zostaną od pierwszego piątku lipca (5 lipca).

3. Od 27 czerwca gościć będziemy w domu pielgrzyma i w sanktuarium młodzież z Aleksandrowa Kujawskiego przeżywającą rekolekcje oazowe.

4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

5. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Dziękujemy bardzo za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać. Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do przebiegu tego Święta Bożego Ciała. Najserdeczniej chciałbym podziękować rodzinom Ostrowąsa, Brzeźna, Słomkowa i Kazina, które przygotowały i udekorowały cztery ołtarze. Za trud, poświęcenie i życzliwość składam serdeczne Bóg zapłać.

6. W minionym tygodniu odeszła do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marianna Ogrodowska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom oraz studentom życzymy udanych, szczęśliwych wakacji i zasłużonego odpoczynku po całorocznej nauce. Szczęść Boże.

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws