XIX Niedziela Zwykła (11.08.2019)

1. W niedzielę gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów z Torunia i Grudziądza zmierzających na Jasną Górę. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów na nocleg. Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowąsie za przyjęcie grupy niepełnosprawnych na nocleg w szkole. Dziękujemy Pani Eli, Pani Krysi i Panu Januszowi przygotowanie pomieszczeń szkolnych. Jestem wdzięczny Radkowi Boruckiemu oraz Paniom za przygotowanie posiłku dla pielgrzymów. Dziękuję Państwu Skorupom z Plebanki i z Chromowoli, Państwu Szałkom z Ośna za przekazanie produktów potrzebnych do przygotowania posiłku, piekarni Złoty Kłos i Polkorn z Ciechocinka, cukierni Jana Szulca z Ciechocinka za ofiarowane produkty. Dziękuję także orkiestrze parafialnej za radosne przywitanie pielgrzymów. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W czwartek, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu w kościołach święcimy wianki, zioła i kwiaty. Jest to największe w ciągu roku święto maryjne, w związku z tym katolicy zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy świętej.

3. W piątek, 16 sierpnia przypada ósma rocznica śmierci śp. ks. Józefa Kusia. Za księdza Józefa modlić się będziemy 15 sierpnia na sumie o godz. 11.30.

4. Za miesiąc przeżywać będziemy uroczystość odpustową. Proszę, aby ołtarz polowy na drodze różańcowej udekorowali parafianie z Ostrowąsa, od pp. Ochocińskich do kanału, natomiast drzwi wejściowe do kościoła parafianie z Ostrowąsa od pp. Hęsiak do pp. Misiura. W tym roku będzie jeden odpust, ponieważ 8 września przypada w niedzielę.

5. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Bóg zapłać.

6. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws