XXII Niedziela Zwykła (01.09.2019)

1. Jutro, 2 września, dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny. Msza święta inaugurująca rok szkolny odprawiona zostanie dzisiaj o godz. 11.30. Podczas tej mszy poświęcone zostaną plecaki i przybory szkolne. Zapraszam dzieci i młodzież ze wszystkich szkół, szczególnie uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30. Po spowiedzi o godz. 17.00 msza św.

3. W przyszłą niedzielę, 8 września przeżywać będziemy parafialny odpust ku czci Narodzenia NMP. Bardzo proszę parafian o pomoc w uporządkowaniu terenu przykościelnego w środę od godz. 15. Proszę także panów do pomocy w ustawieniu ołtarza polowego w czwartek o godz. 16. Proszę, aby ołtarz polowy na drodze różańcowej udekorowali parafianie z Ostrowąsa, od pp. Ochocińskich do kanału, natomiast drzwi wejściowe do kościoła parafianie z Ostrowąsa od pp. Hęsiak do pp. Misiura. W tym roku będzie jeden odpust, ponieważ 8 września przypada w niedzielę. Na uroczystość odpustową serdecznie zapraszam wszystkich parafian, wasze rodziny, mieszkańców okolicznych miejscowości oraz pielgrzymów. Bardzo proszę parafialną orkiestrę dętą o uświetnienie grą sumy odpustowej. Zapraszam również do występu podczas procesji eucharystycznej asystę parafialną. Bardzo proszę braci strażaków z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa o występ z pocztami sztandarowymi oraz pomoc podczas procesji. Dla parafian i pielgrzymów podczas odpustu będzie do dyspozycji parking przy domu pielgrzyma. Proszę z niego skorzystać, aby nie zablokować parkingu na trasie procesji od bramy kościelnej na drogę różańcową. W niedzielę odpustową msze św. odprawiane będą w kościele o godz. 9.00 i 16.00. Suma odpustowa o 11.30 na Drodze Różańcowej. Przed sumą odpustową zapraszamy na koncert Klaudii Sadowskiej o godz. 10.45. 

4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

5. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Dziękujemy za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

6. W minionym tygodniu odszedł do Boga pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marek Kretkowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

 

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws