XXVIII Niedziela Zwykła (13.10.2019)

1. Dziś w całej Polsce przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Episkopat zwraca się z prośbą o wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na ten cel. W ramach dnia papieskiego przed dzisiejszą popołudniową msza świętą, o godz. 15.30  spotkamy się przy pomniku Ojca świętego Jana Pawła II na drodze różańcowej, gdzie wspólnie odmówimy różaniec. Na wspólną modlitwę serdecznie zapraszamy parafian i sympatyków ostrowąskiego sanktuarium z okolicznych miejscowości. 

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30. Zachęcam do tej pięknej modlitwy dzieci, szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej, młodzież i osoby dorosłe.

3. Jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego „Idziemy”. Można zamawiać wypominki na przyszły rok.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Dziękujemy bardzo za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

5. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom - czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Nauczycielom obchodzącym jutro swoje święto życzymy zdrowia, cierpliwości w pracy z dziećmi i młodzieżą, radości, życiowego spełnienia oraz wszelkich potrzebnych łask w życiu osobistym. Szczęść Boże.

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws