XXX Niedziela Zwykła (27.10.2019)

1. W piątek, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W polskiej tradycji święto to związane jest z pamięcią o naszych bliskich zmarłych. W tym dniu w Kościele wspominamy świętych i błogosławionych, którzy są  dla nas wzorem do naśladowania w ziemskim życiu. W Uroczystość Wszystkich Świętych msza św. w kościele odprawiona będzie o godz. 9.00, natomiast na cmentarzu msza św. za wszystkich zmarłych parafian o godz. 11.00. Nie będzie już mszy św. popołudniowej. W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, od 1-8 listopada, każdego dnia wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, czyli stan wolny od grzechu ciężkiego, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych.

2. W sobotę, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Zwłaszcza w tym dniu powinniśmy pamiętać o modlitwie za zmarłych. O godz. 17.00 odprawione zostanie na cmentarzu nabożeństwo, w którym polecać będziemy Bogu wszystkich zmarłych, szczególnie spoczywających na naszym cmentarzu. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Można skorzystać z sakramentu pokuty w piątek przed msza św. o godz. 9.00, a spowiedź popołudniowa ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się w sobotę od godz. 15.30. Po spowiedzi msza św. o godz. 16.00.

4. Można zamawiać wypominki. Za polecanych zmarłych modlimy się w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 9 i 11.30.

5. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30.

6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego „Idziemy”.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Dziękujemy bardzo za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom - czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws