XXXII Niedziela Zwykła (10.11.2019)

1. Jutro, 11 listopada, przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszych modlitwach dziękować będziemy Bogu za dar wolności, modlić się będziemy za naszych przodków, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Modlić się będziemy również o pomyślność dla Ojczyzny i wszystkich Polaków. Uroczystości gminne odbędą się w parafii w Grabiu o godz. 9. Do naszego sanktuarium zapraszamy na msze o godz. 9 oraz 16 (nie będzie mszy o godz. 11.30).

2. W przyszłą niedzielę, 17 listopada na mszy świętej o godz. 11.30 przeżywać będziemy Jubileusz 40-lecia Parafialnej Orkiestry Dętej im. ks. kan. Jana Matusiaka. W uroczystości uczestniczyć będzie wielu zaproszonych gości związanych z orkiestrą. Serdecznie zapraszamy parafian i wszystkich sympatyków ostrowąskiego sanktuarium, którzy związani są z naszą orkiestrą.

3. Można zamawiać wypominki całoroczne.

4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego „Idziemy” oraz kalendarze sanktuarium ostrowąskiego.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Dziś obchodzimy XI Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku wspomagamy chrześcijan w Sudanie Południowym, w którym według aktualnych statystyk 7 mln ludzi goduje a 3,5 mln nie ma dachu nad głową. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.

6. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom - czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

 

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws