I Niedziela Wielkiego Postu (01.03.2020)

1. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Jedno z przykazań kościelnych zobowiązuje nas: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresie pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Przypominamy, że to przykazanie zobowiązuje katolików do powstrzymywania się jedzenia pokarmów mięsnych w każdy piątek. Nie tylko w okresie Wielkiego Postu, ale w ciągu całego roku. W czasie 40-dniowego Wielkiego Postu obowiązuje nas powstrzymywanie się od udziału w zabawach i dyskotekach.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem, podczas Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.30.

4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na parafialne inwestycje. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach zbierane będą do puszek ofiary na pomoc chrześcijanom mieszkającym w krajach afrykańskich.

6. W minionym tygodniu odeszli do Boga z naszej parafialnej wspólnoty śp. Tomasz Serocki oraz śp. Marianna Ogrodowska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

7. Wszystkim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom – czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu i na rozpoczęty czas Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws