III Niedziela Wielkanocna (26.04.2020)

1. W piątek rozpoczynamy maj - miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia przed popołudniową mszą świętą o godz. 16.45, w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od 16.30. O godz. 17 msza święta i wyjątkowo nabożeństwo majowe w piątek nie przed, ale po mszy świętej.

2. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej oraz Komunia Święta Rocznicowa w naszej parafii nie odbędą się w tradycyjnym terminie kolejno w pierwszą i drugą niedzielę maja. Termin przesunięty jest w związku z panującą epidemią koronawirusa.

3. W przyszłą niedzielę 3 maja przypada święto Matki Bożej Królowej Polski oraz 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji strażaków, szczególnie OSP w Ostrowąsie, Brzeźnie i Słomkowie. W związku z troską o zdrowie w czasie trwającej epidemii zapraszam strażaków na wspólną modlitwę, jednak bez pocztów sztandarowych.

4. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na parafialne inwestycje. Bóg zapłać.

5. Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom - czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa na najbliższy tydzień. Szczęść Boże

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws