XVII Niedziela Zwykła (26.07.2020)

1. Wczoraj odchodziliśmy święto św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. Dziś w całym Kościele kończy się XXI Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. W związku z tym po każdej mszy świętej odbędzie się święcenie pojazdów. Przy tej okazji w kościołach zbierane są do puszek ofiary na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Taką ofiarę będzie można złożyć wychodząc z kościoła. Ta akcja jest jednocześnie wyrazem naszej wdzięczności wobec Boga za Jego opatrzność i błogosławieństwo na drogach, w podróżach i za nasze szczęśliwe powroty do domu. 

2. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

3. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Dziękujemy za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

4. W minionym tygodniu odszedł do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janusz Duszek. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

5. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom - wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

 

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws