XVIII Niedziela Zwykła (03.08.2020)

1. Rozpoczął się sierpień, miesiąc pamiętnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny i świąt kościelnych. Od wielu lat w tradycji Kościoła polskiego sierpień jest miesiącem trzeźwości. Abstynencję ofiarujmy w intencji bliskich z rodziny lub znajomych, którzy nadużywają alkoholu lub są alkoholikami. Zadbajmy o godne przeżycie tego miesiąca.

2. W czwartek, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na msze święte o godz. 9 i 17.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Będzie to okazja do spowiedzi również dla dzieci, które ukończyły klasę IV i za dwa tygodnie przeżywać będą Komunię świętą Rocznicową. Spowiedź w piątek od godz. 16.30.

4. W przyszłą niedzielę 9 sierpnia o godz. 11.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Próby tych dzieci odbędą się we wtorek i czwartek. We wtorek zapraszam o godz. 14.00.   

5. Za miesiąc przeżywać będziemy uroczystość odpustową. Przypominam prośbę skierowaną już przed rokiem, aby w tym roku na uroczystość odpustową 8 września i odpust niedzielny 13 września ołtarz polowy na drodze różańcowej udekorowali parafianie z Ostrowąsa mieszkający przy drodze do Wólki, natomiast drzwi wejściowe do kościoła parafianie z Ostrowąsa - od pp. Marcinkowskich do pp. Więckowskich oraz Ostrowąs Księże.

6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

7. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Dziękujemy za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu odszedł do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krzysztof Ogrodowski. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom - wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowąsie

Kontakt >

tel. (+48) 054 282 61 24

Parafia Narodzenia NMP
Ostrowąs 80

87-700
Aleksandrów Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie
pow. Aleksandrów Kujawski
gm. Aleksandrów Kujawski

Odwiedziło nas już: gości.
Webmaster Slaws