menu Home chevron_right

V Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2011)

10 kwietnia 2011

1. Przyszła niedziela, zwana Niedzielą Palmową, w którą Kościół wspomina triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy, rozpoczyna Wielki Tydzień. Liturgia wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Ten Tydzień naznaczony cierpieniem i poniżeniem Boga jest szczytowym w dziejach świata objawieniem świętości Boga. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby w pełni wykorzystać łaski Wielkiego Tygodnia. Podczas mszy świętych poświęcone zostaną gałązki palmowe, które przynosimy do kościoła. Procesja z palmami po placu Drogi Różańcowej poprzedzi sumę – mszę św. o godz. 11.30. Na sumę zapraszam orkiestrę parafialną i asystę.

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Ostatnia już w tym okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, Gorzkie żale w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Bóg zapłać za ofiary składane na Drodze Krzyżowej przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie ofiarę na ten cel mogą złożyć w niedziele.

3. Przyszła wiosna, zbliżają się Święta Wielkanocne. Jednym z etapów przygotowań świątecznych jest robienie porządków w domu i gospodarstwie. Z tej okazji chcielibyśmy również uporządkować teren przykościelny, zagrabić i wygracować trawniki wzdłuż drogi od sklepu do kościoła oraz przed kościołem. W związku z tym zwracam się do drogich Parafian z Ostrowąsa, Plebanki, Kazina, Słomkowa i Brzeźna o pomoc. Serdecznie zapraszam w najbliższą środę na godz. 15. Bardzo proszę o wzięcie ze sobą sprzętu potrzebnego do gracowania i grabienia.

4. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego zatytułowanego „Polska po Smoleńsku”. Dzisiejszy Przewodnik poświęcony jest tragicznym wydarzeniom sprzed roku związanym z katastrofą samolotu prezydenckiego. Polecam artykuły: „Rok w cieniu Smoleńska”, „Co wiemy o katastrofie?”. Bardzo pouczające będą także teksty związane z zamordowaniem polskich oficerów i inteligencji w Katyniu: „I tylko pamięć została”, „Dokumenty czasu tragedii”.

5. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Boga śp. Zenobia Figa. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

6. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play