menu Home chevron_right

VI Niedziela Wielkanocna (29.05.2011)

5 czerwca 2011

1. Kończy się maj a wraz z nim nasza codzienna modlitwa Litanii Loretańskiej do Matki Bożej. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które pamiętały o tej modlitwie w kościele czy przy figurze Matki Bożej. Cieszymy się szczególnie z obecności dzieci i młodzieży. Od środy rozpoczyna się czerwiec, w tradycji Kościoła związany z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele litanie do Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy po mszy św. o godz. 17.00, natomiast w niedziele litania śpiewana po mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30 oraz podczas mszy świętych o 17 i 17.30. Przypominamy o comiesięcznej spowiedzi szczególnie dzieciom, które miesiąc temu przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej.

3. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła oraz ustawienie świeżych, pięknych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

4. W minionym tygodniu zakończyły się prace wycinki i oczyszczenia drzew na naszym cmentarzu. Mamy w planach jeszcze w niedalekim czasie wycięcie dwóch drzew. Mam nadzieję, że przez kilka czy kilkanaście lat będzie wyglądał schludniej, a poza tym będziemy czuli się na cmentarzu bezpieczniej. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które w ostatnich trzech tygodniach, odpowiadając na moją prośbę, pomogły w uprzątnięciu terenu cmentarza z pozostawionych gałęzi. Przede wszystkim dziękuję Panu Stanisławowowi Pasztelańcowi za troskę o tę sprawę oraz życzliwą i fachową pomoc. W ostatnim tygodniu w pracach porządkowych pomogły Panie: Anna Balcerak, Irena Romanowska, Dorota Matynia oraz Panowie: Włodzimierz Balcerak, Wojciech Śmigiel, Jan Bujalski, Anatol Makowski, Dawid Kołowrocki, Jacek Grzanka, Kazimierz Grabowski, Grzegorz Bryl, Mateusz Gradowski, Paweł Majerowski. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Jeśli są jeszcze jakieś pozostałości po ścinaniu gałęzi w pobliżu rodzinnych grobów, bardzo proszę osobiste ich uprzątnięcie. Dziękuję wszystkim za cierpliwość w znoszeniu tych niedogodności w czasie trwania prac.

5. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. W mediach słyszymy obiegowe doniesienia o kryzysie powołań w Polsce, która do niedawna była ich bastionem. Jak jest naprawdę, dowiemy się z lektury jednego z artykułów. Do dzisiejszego Przewodnika dołączony jest dodatek – książeczka pt. „Soli Deo. Jedynemu Bogu” – wszystko o Prymasie Tysiąclecia Słudze Bożym Kard. Stefanie Wyszyńskim w 30. rocznicę jego śmierci. Cena 4 zł. Zachęcamy do lektury.

6. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary. Bóg zapłać.

7. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do Boga śp. Sylwester Petrykowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play