menu Home chevron_right

XIX Niedziela Zwykła (07.08.2011)

7 sierpnia 2011

1. W minionym tygodniu gościliśmy w naszej parafii Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Pelplińskiej i Toruńskiej. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów na nocleg. Dziękujemy Pani Dyrektor za przyjęcie grupy niepełnosprawnych na nocleg w szkole. Jestem bardzo wdzięczny Pani Jadwidze Kozłowskiej ze Słomkowa, Pani Majerowskiej i Ewelinie Tokarskiej z Brzeźna za przygotowanie posiłku dla pielgrzymów. Dziękuję Gospodarzom, szczególnie Państwu Skorupom z Plebanki i z Chromowoli, Państwu Szałkom i Pani Chwałek z Ośna za przekazanie produktów potrzebnych do przygotowania zupy. Dziękuję piekarni z GS-u w Konecku, piekarniom Polkorn i Złoty Kłos w Ciechocinku za ofiarowanie pieczywa. Dziękujemy właścicielom sklepu – Państwu Szparagom za życzliwość i pomoc. Wdzięczność wyrażamy Panu Idziemu Pietrykowskiemu, Pawłowi Majerowskiemu, Zbigniewowi Wesołowskiemu za pomoc w przygotowaniu sprzętu do przygotowania posiłku. Dziękuję także orkiestrze parafialnej za radosne, muzyczne przywitanie pielgrzymów. Bóg zapłać.

2. Serdeczne podziękowanie dla Pani Ireny Matuszak z wnuczkami: Mariettą i Dominiką, a także dla Pani Ewy Szajkowskiej z córkami: Kamilą i Kingą za piękne wygracowanie skarpy z tujami na placu różańcowym. Bóg zapłać.

3. Kilka tygodni temu mieliśmy w naszym kościele problemy z elektroniką dzwonów i kurantów. W ostatnim czasie okazało się, że natychmiastowej naprawy wymaga podłączenie instalacji elektrycznej na zewnątrz kościoła, ponieważ dotychczasowe w każdej chwili groziło porażeniem prądem. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Jarosławowi Piaseckiemu za troskę, poświęcony czas i fachowe zajęcie się problemami elektrycznymi w naszym kościele, dzięki czemu możemy czuć się bezpieczni, dzwony dzwonią wtedy kiedy trzeba, a kuranty wygrywają nam piękne melodie. Bóg zapłać.

4. Dziękujemy Parafianom za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze inwestycje parafialne. Bóg zapłać.

6. Dnia 24 sierpnia 1986 roku, a więc 25 lat temu odbyła się w Ostrowąsie wielka uroczystość koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Pani Kujaw, której przewoził Prymas Polski kard. Józef Glemp. W tym roku obchodzimy więc srebrny jubileusz tych uroczystości. Tak jak przed laty z inicjatywy ks. Jana Matusiaka parafianie przygotowywali się duchowo do tej uroczystości przeżywając parafialne misje święte, podobnie i my pragniemy przeżyć najbliższy czas. W dniach 4-8 września przeżywać będziemy jubileuszowe misje święte. Będą to dni, w których odnowimy nasze zawierzenie Matce Bożej – naszej Patronce, a Panu Bogu będziemy dziękować za doznane łaski i przemożną opiekę Pani Kujaw nad naszą parafią. Misje święte zakończą się uroczystością odpustową 8 września. Centralne uroczystości jubileuszowe przeżywać będziemy podczas niedzielnego odpustu 11 września. Przewodniczyć im będzie biskup ordynariusz Wiesław Mering. Do wspólnego przeżycia tych uroczystości już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich drogich parafian oraz mieszkańców okolicznych miejscowości związanych z naszym sanktuarium, wiernych Matce Bożej Ostrowąskiej. Wychodząc z kościoła otrzymamy szczegółowy pogram misji świętych. Prosimy, aby każda rodzina zabrała go ze sobą. Można również zabrać program misji dla sąsiadów, tym bardziej jeśli wiemy, że niezbyt często przychodzą w niedziele do kościoła. Wiedząc już miesiąc prędzej o parafialnych misjach, prosimy zaplanować sobie te dni w domu i gospodarstwie, aby znaleźć chwilę czasu na dziękczynienie Matce Bożej za jej cudowną obecność w naszym sanktuarium. Będzie to piękne nasze wotum wdzięczności wobec ks. Jana Matusiaka, wiernego czciciela Matki Bożej Ostrowąskiej, który z tak wielkim poświęceniem zorganizował uroczystości koronacyjne.

7. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Zachęcamy do lektury.

8. W minionym tygodniu odeszła do Boga i pochowana została na naszym cmentarzu mieszkająca przed laty w Słomkowie śp. Janina Chlewicka. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play