menu Home chevron_right

IV Niedziela Zwykła (31.01.2010)

1 lutego 2010

1. We wtorek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto to ukazuje nam Chrystusa jako Światłość świata, który oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. W tym dniu przynosimy do poświęcenia gromnice. Dzień 2 lutego obchodzony jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które poświęciły swoje życie służbie Bogu i ludziom w zgromadzeniach zakonnych. Msze święte o godz. 9.00 i 16.00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.30 oraz podczas mszy św. o 16.00 i 16.30. Przypominamy szczególnie dzieciom praktykującym dziewięć pierwszych piątków miesiąca.

3. Dziękujemy bardzo Parafianom za uporządkowanie dekoracji świątecznej i posprzątanie kościoła.

4. Informujemy rodziców dzieci przystępujących w tym roku szkolnym do I Komunii św., że firma krawiecka szyjąca alby pierwszokomunijne przybędzie do nas 24 lutego o godz. 17.00. Pobranie miary odbędzie się w kościele.

5. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Zachęcam szczególnie do lektury relacji z występu w naszym sanktuarium chóru z Gimnazjum w Stawkach, który miał miejsce dwa tygodnie temu. Artykuł zatytułowany „Anielskie głosy w Ostrowąsie”. Poza tym bardzo pouczający artykuł o kobietach podatnych na chorobę alkoholową pt. „Uzależniona piękna płeć”. Polecam przydatny dla wszystkich tekst – co robić, aby mieć śliczne, białe zęby. Zapraszam do lektury.

6. W przyszłą niedzielę, 7 lutego, zapraszamy serdecznie dętą orkiestrę parafialną, asystę, członków Koła Żywego Różańca i służbę liturgiczną na spotkanie opłatkowe. Prosimy o występ orkiestry podczas mszy św. o godz. 16.00. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie sali domu pielgrzyma.

7. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary. Zgodnie z zarządzeniem księdza biskupa dzisiejsze ofiary przeznaczone są na budujące się kościoły w naszej diecezji. Bóg zapłać. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – ofiary przeznaczone będą na prace inwestycyjne przy naszym kościele.

8. W ostatnich dniach z naszej parafialnej odszedł do wieczności śp. Grzegorz Dominiak. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

9. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Dzieciom i młodzieży powodzenia w drugim semestrze nauki szkolnej. Panu Bogu polecamy studentów, którzy męczą się podczas zimowej sesji egzaminacyjnej. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play