menu Home chevron_right

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (23.05.2010)

25 maja 2010

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejsza Uroczystość kończy w Kościele Okres Wielkanocny. Dary Ducha Świętego mają umocnić i pogłębić naszą wiarę, abyśmy żyli nią na co dzień i nie zwątpili w Bożą opatrzność w trudnych chwilach naszego życia. Łączymy się dziś duchowo i modlitewnie z pochodzącym z naszej parafii, ze Słomkowa, diakonem Tomaszem Fischerem, który dziś o godz. 15 w katedrze włocławskiej przyjmie święcenia kapłańskie.

2. Jutro, zgodnie z tradycją, obchodzimy drugi dzień Zielonych Świątek. Liturgicznie obchodzimy święto Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na msze św. o 17.00 i 17.30.

3. W środę, 26 maja, obchodzimy jedno z najpiękniejszych świąt – Dzień Matki. Niech nie zabraknie tego dnia wdzięcznej, modlitewnej pamięci dedykowanej naszym mamom. Zapraszamy na nabożeństwo majowe i mszę św., podczas której przez pośrednictwo Maryi, Najświętszej z Matek, dziękować będziemy Bogu za nasze mamy.

4. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Jak to jest z naszą religijnością? Z doniesień mediów często dowiadujemy się, że z polskim Kościołem nie jest najlepiej. Jaka jest rzeczywistość? Dowiemy się z artykułu „Liczenie (na) wiernych”. Bardzo pouczający artykuł: „Chudnąć z głową” – tytuł mówi sam za siebie. Ale oto kilka dobrych rad: jedz małe porcje, jedz często, ostatni posiłek zjedz 3 godziny przed snem, pamiętaj o śniadaniu. Zapraszam do lektury.

5. Dziękujemy Parafianom za posprzątanie kościoła. Dziękujemy również za ustawienie świeżych, pięknych kwiatów przy ołtarzach. Wdzięczni jesteśmy parafianom, którzy w minionym tygodniu wygracowali i uporządkowali trawniki przy Kościele i przy Drodze Różańcowej. Serdeczne Bóg zapłać.

6. Zakupiliśmy do naszego sanktuarium piękną kadzielnicę, która używana będzie podczas najważniejszych uroczystości kościelnych. Pierwszy raz użyje jej biskup ordynariusz 11 lipca podczas uroczystości nadania szkole podstawowej imienia ks. Jana Matusiaka. Kadzielnica ufundowana została przez jedną z rodzin naszej parafii. Po papieskim krzyżu procesyjnym to już drugi dar dla naszego sanktuarium w ostatnich tygodniach. Dary liturgiczne stanowią piękną pamiątkę, na którą z pewnością podczas świątecznych mszy z radością i sentymentem przez lata spoglądać będą ofiarodawcy, wiedząc, że stanowi to ich dar dla Matki Bożej, a jednocześnie wkład w upiększenie naszej świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Składamy serdeczne podziękowanie parafianom i sympatykom naszego sanktuarium, którzy sfinansowali zakup drzewek tui posadzonych na placu Drogi Różańcowej. Spośród dotychczas posadzonych 118 drzewek, patronatem objętych zostało do dnia dzisiejszego 88. Posadzonych zostanie jeszcze 40 drzewek przy końcu lewej strony ogrodzenia. Dawny żywopłot nie obejmował całej długości ogrodzenia Drogi Różańcowej. Widzimy dziś, że pozostało niezagospodarowane miejsce przy ogrodzeniu na wysokości domu pielgrzyma. Tam stanie 40 drzewek. Chętne osoby pragnące objąć patronatem drzewko mogą nadal zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Cena jednej tui wynosi 25 zł. Osobom, których drzewka już stoją na Drodze Różańcowej składamy serdeczne Bóg zapłać. Wyrażamy wdzięczność Państwu Hannie i Jerzemu Benedykcińskim za ufundowanie i posadzenie pięknych roślin przy pomniku Ojca św. oraz tablicy informacyjnej przy wejściu na Drogę Różańcową. Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu zamontowane zostały tablice informujące o Sanktuarium Matki Bożej Pani Kujaw w Ostrowąsie. Jedna przy drodze krajowej nr 1, przy stacji benzynowej Orlen w Turznie. Podróżujący na trasie Toruń – Włocławek dowiedzą się o istnieniu naszego sanktuarium i jeśli będą mogli nawiedzić Ostrowąs. Druga tablica stanęła na skrzyżowaniu dróg w Ośnie. Przy tej okazji w imieniu całej naszej parafii składam serdeczne podziękowanie Państwu Elżbiecie i Henrykowi Malinowskim z Ośna, którzy z radością wyrazili zgodę na usytuowanie tablicy na swoim terenie. Tablice ułatwią dotarcie do naszego sanktuarium pielgrzymom. Wiele przejeżdżających osób dowie się jednocześnie o ostrowąskim sanktuarium. Dziękujemy Panu Pawłowi Kowalskiemu za solidną, fachową i życzliwą pomoc przy pracach związanych z montowaniem tablic. Bóg zapłać. W planach mamy jeszcze jedną tablicę, już innej treści, ale o tym poinformuję w późniejszym czasie.

9. W ubiegłą niedzielę Dęta Orkiestra Parafialna im. ks. kan. Jana Matusiaka uczestniczyła w X Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Ludowych na Zamku w Golubiu Dobrzyniu. Zaprezentowała się z wielką klasą, zdobywając piękny i cenny puchar ufundowany przez Ewę Kierzkowską – Wicemarszałek Sejmu RP. Serdecznie gratulujemy.

10. Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski zwraca się z prośbą i apelem do naszych parafian o pomoc strażakom przy zabezpieczeniu przed zalaniem przepompowni w Wołuszewie. Proszeni są panowie z łopatami dziś o każdej porze.

11. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play