menu Home chevron_right

XI Niedziela Zwykła (13.06.2010)

21 czerwca 2010

1. Trwa czerwiec. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie po mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę litania po mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy. Dziś o godz. 11.00 mszę św. prymicyjną odprawił w naszym sanktuarium pochodzący z naszej parafii ks. Tomasz Fischer. Posługę kapłańską Księdza Neoprezbitera powierzamy opiece Matki Najświętszej.

2. Dziękujemy Parafianom za posprzątanie kościoła. Dziękujemy również za ustawienie świeżych, pięknych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać. Już dziś pragnę poinformować, że w związku z uroczystością nadania naszej szkole podstawowej imienia ks. Jana Matusiaka na początku lipca odbędzie się gruntowne porządkowanie terenu przykościelnego i placu Drogi Różańcowej, aby godnie uczcić imię księdza Jana i przyjąć gości zaproszonych na tę uroczystość.

3. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Z lektury możemy dowiedzieć się wiele o preferencjach wszystkich kandydatów na prezydenta. „Fala solidarności” – o wielkiej pomocy, jaka wykazują Polacy poszkodowanym w wyniku powodzi. Polecam szczególnie artykuł: „Wnioski z czarnych skrzynek” – o ostatnich rozmowach i decyzjach pilotów prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.

4. Pragnę przypomnieć, że kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie godzinę przed popołudniową mszą św., a więc od 16-17.

5. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które w minionym tygodniu objęły patronatem drzewka tui na placu Drogi Różańcowej. Należą do nich Daria Misiura, Mirosława i Marek Misiura, Kacper Makowski, Nikola Makowska. Bóg zapłać. Chętne osoby w dalszym ciągu mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Zwracamy się z prośbą do osób, które przed laty, głównie jako dzieci, należały do asysty parafialnej o zwrot strojów kujawskich. Dziś z pewnością stroje te leżą nie używane i niszczeją. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia asysty sprzed kilku lat zamieszczone w albumie wydanym tuż po śmierci ks. Jana. Wielu parafian jest ubranych w stroje, od dawna już jednak nie uczestniczą w asyście podczas uroczystości kościelnych. Są inne osoby, które chętnie wystąpiłyby w strojach kujawskich.

7. W minionym tygodniu odszedł do Boga nasz parafianin, śp. Kazimierz Stasiak. Polećmy zmarłego miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play