menu Home chevron_right

XI Niedziela Zwykła (13.06.2010)

21 czerwca 2010

1. Trwa czerwiec. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie po mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę litania po mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy. Dziś o godz. 11.00 mszę św. prymicyjną odprawił w naszym sanktuarium pochodzący z naszej parafii ks. Tomasz Fischer. Posługę kapłańską Księdza Neoprezbitera powierzamy opiece Matki Najświętszej.

2. Dziękujemy Parafianom za posprzątanie kościoła. Dziękujemy również za ustawienie świeżych, pięknych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać. Już dziś pragnę poinformować, że w związku z uroczystością nadania naszej szkole podstawowej imienia ks. Jana Matusiaka na początku lipca odbędzie się gruntowne porządkowanie terenu przykościelnego i placu Drogi Różańcowej, aby godnie uczcić imię księdza Jana i przyjąć gości zaproszonych na tę uroczystość.

3. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Z lektury możemy dowiedzieć się wiele o preferencjach wszystkich kandydatów na prezydenta. „Fala solidarności” – o wielkiej pomocy, jaka wykazują Polacy poszkodowanym w wyniku powodzi. Polecam szczególnie artykuł: „Wnioski z czarnych skrzynek” – o ostatnich rozmowach i decyzjach pilotów prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.

4. Pragnę przypomnieć, że kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie godzinę przed popołudniową mszą św., a więc od 16-17.

5. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które w minionym tygodniu objęły patronatem drzewka tui na placu Drogi Różańcowej. Należą do nich Daria Misiura, Mirosława i Marek Misiura, Kacper Makowski, Nikola Makowska. Bóg zapłać. Chętne osoby w dalszym ciągu mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Zwracamy się z prośbą do osób, które przed laty, głównie jako dzieci, należały do asysty parafialnej o zwrot strojów kujawskich. Dziś z pewnością stroje te leżą nie używane i niszczeją. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia asysty sprzed kilku lat zamieszczone w albumie wydanym tuż po śmierci ks. Jana. Wielu parafian jest ubranych w stroje, od dawna już jednak nie uczestniczą w asyście podczas uroczystości kościelnych. Są inne osoby, które chętnie wystąpiłyby w strojach kujawskich.

7. W minionym tygodniu odszedł do Boga nasz parafianin, śp. Kazimierz Stasiak. Polećmy zmarłego miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play