menu Home chevron_right

XXIII Niedziela Zwykła (06.09.2010)

6 września 2010

1. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy uroczystość odpustową Narodzenia NMP. Pierwszy odpust w środę 8 września, tradycyjny drugi – w niedzielę 12 września. Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę – o 9.00, 11.30 i o 16.00. Suma odpustowa o 11.30 na placu Drogi Różańcowej. Dziękuję serdecznie dziesięciu parafianom, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i w piątek pomogli w porządkowaniu terenu Drogi Różańcowej, terenu przykościelnego oraz w sprzątaniu kościoła. Bardzo dziękuję osobom, które również w inne dni z własnej inicjatywy zatroszczyły się o porządek. Za nieocenioną pomoc przy skoszeniu, zagrabieniu i uprzątnięciu trawy z Drogi Różańcowej dziękuję Panu Janowi Błaszczakowi, Wojciechowi Śmigielowi z Maćkiem, Panu Kościelnemu oraz braciom Ogrodowskim i Przemkowi Pokorzyńskiemu. Wyrażam wdzięczność Państwu Barbarze i Grzegorzowi Litwickim, którzy przekazali dla parafii dużą ilość sadzonek barwinka. Bardzo dziękuję firmie ogrodniczej Pana Rafała Lewandowskiego, która już od dłuższego czasu angażuje się w piękno naszej Drogi Różańcowej a w ostatnich tygodniach zadbała o przygotowanie tych sadzonek oraz je zasadziła. Dziękujemy pięknie wszystkim pracownikom firmy, którzy podjęli się tej pracy. Dziękuję za gruntowne posprzątanie kościoła przed uroczystością odpustową.

Bardzo proszę osoby, które tradycyjnie każdego roku przystrajają ołtarz oraz pomnik Ojca św. na Drodze Różańcowej o przygotowanie dekoracji. Na uroczystość odpustową serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, bliskich z Waszych rodzin, przyjaciół oraz pielgrzymów – mieszkańców okolicznych miejscowości, abyśmy jak najliczniej uczcili Matkę Bożą Ostrowąską. Bardzo proszę, aby sumę odpustową uświetniła nasza orkiestra parafialna. Zapraszam również do występu podczas procesji eucharystycznej asystę parafialną w pięknych strojach kujawskich. Bardzo proszę braci strażaków z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa o występ z pocztami sztandarowymi, pomoc przy niesieniu baldachimu, prowadzenie księdza z Najświętszym Sakramentem, a także pomoc przy kierowaniu samochodów na parkingi oraz utrzymanie porządku na drogach i terenie kościelnym. Mam nadzieję, że z pomocą Drogich Parafian godnie uczcimy Matkę Bożą.

2. W dniu dzisiejszym nasza parafialna orkiestra dęta uświetnia centralne ogólnopolskie dożynki na Jasnej Górze. Cieszymy się z tego wyróżnienia.

3. W ostatnim tygodniu dwa drzewka tui na placu różańcowym patronatem objęła Marzena i Sandra Podraza z Włocławka. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Polecamy nowy numer Przewodnika katolickiego. Jest w nim pouczający tekst: „Instrukcja używania symboli religijnych”. To w kontekście trwającego spotu o krzyż przed pałacem prezydenckim w Warszawie. Przeczytamy także o roli ojca w rodzinie. Zapalonym fotografom polecamy artykuł „Jak dobrze wyjść na zdjęciu”. Młodzieży przyda się lektura: „Pomyśl o swojej przyszłości”: studia, dobra żona, dobry mąż, dzieci, a może kapłaństwo czy zakon?

5. Polecamy kalendarz rolników na przyszły rok oraz praktyczne, kieszonkowe kalendarze. Na plebanii jest do nabycia kalendarz Sanktuarium Ostrowąskiego oraz inne pamiątki z naszego sanktuarium.

6. W parafii Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim w czwartek 9 września o godz. 19.00 rozpoczną się nauki przedmałżeńskie. Zainteresowane osoby mogą wziąć w nich udział.

7. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła oraz inwestycje parafialne. Bóg zapłać.

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień, szczególnie na pobożne przeżycie uroczystości odpustowej. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play