menu Home chevron_right

XXXII Niedziela Zwykła (07011.2010)

7 listopada 2010

1. Trwa listopad, miesiąc pamięci o zmarłych. Zadbajmy nie tylko o dekorację grobów naszych bliskich, o wiele ważniejsza jest pamięć modlitewna przybliżająca ich zbawienie. Pamiętajmy o mszach św. z okazji rocznicy śmierci, imienin, które obchodzili za życia. Można nadal zamawiać całoroczne wypominki.

2. W czwartek, 11 listopada, przypada 92 rocznica odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na msze św. na godz. 9 i 16. Modlić się będziemy za poległych w obronie naszej Ojczyzny.

3. W niedzielę, 21 listopada, po mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św. Zapraszam rodziców dzieci klasy II z naszej parafii, zarówno dzieci uczących się w szkole w Ostrowąsie, jak i w sąsiednich miejscowościach.

4. W czwartek i piątek Parafialna Orkiestra Dęta im. ks. kan. Jana Matusiaka w Ostrowąsie koncertowała w Sali Kongresowej Pałacu Kultury w Warszawie podczas międzynarodowego spotkania organizacji rolniczych. Z naszego województwa wystąpiły dwa zespoły, jednym z nich była ostrowąska orkiestra. Cieszymy się z tego wyróżnienia i serdecznie gratulujemy.

5. Od kilku tygodni w naszej diecezji przeżywamy peregrynację Krzyża Światowych Dni Młodzieży. Święto Młodych odbędzie się w Madrycie w sierpniu przyszłego roku. Przygotowując się do tych uroczystości od 10 do 14 listopada kopia krzyża dotrze do kościoła księży salezjanów oraz kościoła Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe na drogę krzyżową wiodącą ulicami Aleksandrowa Kujawskiego od kościoła księży salezjanów do kościoła Przemienienia Pańskiego. Początek w piątek o godz. 19. Nabożeństwo zakończy się mszą św. w kościele Przemienienia Pańskiego.

6. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła oraz ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

7. Polecamy kalendarze ścienne na przyszły rok.

8. Jest nowy numer Przewodnika katolickiego. Czemu służy i jaki jest sens religijny przyjmowania sakramentu chorych. To nie ostatnie namaszczenie, jak przed laty określano ten sakrament. Polecam obszerny artykuł na ten temat.

9. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła oraz inwestycje parafialne. Bóg zapłać.

10. W tym tygodniu odszedł do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bogusław Osielski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

11. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play