menu Home chevron_right

II Niedziela Wielkiego Postu (20.03.2011)

21 marca 2011

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całym Kościele jako dzień solidarności z misjonarzami. Niech do troski o misje zmobilizuje nas przykazanie miłości Boga i bliźniego. Wychodząc z kościoła można złożyć do puszki ofiary, które będą naszym wsparciem dla mieszkańców Afryki, wśród których pracują polscy misjonarze. Serdeczne Bóg zapłać. Biskup Ordynariusz zarządził także w naszej diecezji zbiórkę ofiar na pomoc poszkodowanym na skutek trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Ofiary na ten cel będzie można złożyć w przyszłą niedzielę.

2. Na dziewięć miesięcy przed Świętami Bożego Narodzenia, tj. 25 marca, w kalendarzu liturgicznym Kościoła przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzięki pokornej zgodzie Maryi na wypełnienie Bożej woli, Syn Boży pojawił się pośród nas jako prawdziwy Człowiek.

3. Wychodząc z kościoła można zaopatrzyć się w świece wielkanocne Caritas. Mamy także świece papieskie upamiętniające dzień beatyfikacji Jana Pawła II. Zapalmy tę świecę 1 maja w oknach naszych domów, łącząc się ze wszystkimi Polakami radującymi się tym wielkim wydarzeniem. Ta pamiątka pozostawiona w domu może przypominać nam dzień beatyfikacji Polskiego Papieża. Dochód ze sprzedaży świec wielkanocnych i świec papieskich przeznaczany jest na pomoc katolickiej Caritas ubogim rodzinom. Włączmy się w tę szlachetną akcję.

5. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie kościoła i parafii.

6. W dużej części oświetlenia kościoła zamontowane zostały nowe świetlówki. Dotarły już ofiary złożone na ten cel przez parafian z Plebanki, Kazina, Brzeźna oraz z części Ostrowąsa i Słomkowa. Serdeczne Bóg zapłać. Szczegóły podam wówczas gdy dotrą wszystkie listy.

7. Dziękujemy bardzo jednej z rodzin naszej parafii, która sfinansowała zakup dwóch świec palących się na stole ołtarzowym. Każda obecność na Eucharystii i widok tych świec niech uświadamia wdzięczność Matki Bożej za troskę o Jej sanktuarium, a jednocześnie zapewnia o Jej opiece nad rodziną. Bóg zapłać.

8. Wyrażam wdzięczność ostrowąskim strażakom za sprawne i chętne przeprowadzenie akcji oczyszczenia stacji drogi różańcowej. Bóg zapłać.

9. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Pani minister wstydzi się krzyża. Dwa tygodnie temu we Włocławku w Gimnazjum i Liceum Katolickim im. ks. Jana Długosza odbyło się spotkanie minister edukacji narodowej Katarzyny Hall z przedstawicielami szkół naszego województwa. Tuż przed spotkaniem zasłonięty został krzyż upamiętniający męczeńską śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki widniejący na dekoracji sceny w auli, w której odbywało się spotkanie. Wbrew woli dyrekcji katolickiej szkoły dokonał tego jeden z urzędników pani minister. Po wyrażeniu swojego protestu, dyrekcja usłyszała słowa: „Nie jesteśmy na spotkaniu modlitewnym”. Więcej o tym bulwersującym incydencie przeczytamy w dzisiejszym Przewodniku. Zobaczymy również zdjęcie dokumentujące tę scenę. Zachęcamy do lektury.

10. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejny tydzień Wielkiego Postu. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play