menu Home chevron_right

I Niedziela Wielkiego Postu (26.02.2012)

26 lutego 2012

1. W minioną środę rozpoczęliśmy w Kościele czas Wielkiego Postu. W związku z okresem pokuty pragnę przypomnieć, że według nauki Kościoła dniami postnymi obowiązującymi każdego chrześcijanina są: wszystkie piątku w ciągu roku, okres Wielkiego Postu i Środa Popielcowa. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku i w czasie Wielkiego Postu. Wstrzemięźliwość od jedzenia pokarmów mięsnych należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku, chyba, że w danym dniu przypada jakaś uroczystość. Post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową, Wielki Piątek, a w Polsce zgodnie z wielowiekowym zwyczajem również w Wigilię Bożego Narodzenia.

2. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy od 16 do 18 marca. 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 15.30 do 16.00. Przypominamy o comiesięcznej spowiedzi szczególnie dzieciom i młodzieży.

4. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. We Włocławku wydany został piękny album „Sanktuaria Kujaw i ziemi dobrzyńskiej”. Istotne miejsce zajmuje w nim sanktuarium ostrowąskie. Album zawiera kompetentne opracowanie historii naszego sanktuarium oraz wiele interesujących fotografii współczesnych, jak i sprzed lat. Polecam lekturę artykułu przybliżającego to interesujące wydawnictwo.  

5. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę w całej naszej diecezji zbierane będą do puszek ofiary stanowiące naszą pomoc chrześcijanom w rodzącym się Kościele w Afryce.

6. Składam serdeczne podziękowanie osobom, które zaangażowały się w organizację parafialnego balu karnawałowego, który odbył się przed tygodniem. Wyrażam wdzięczność Panu Arturowi Szałkowi oraz Państwu Misiura za pomoc w organizacji balu. Bóg zapłać.

7. Serdeczne podziękowanie składam jednej z rodzin naszej parafii, która ufundowała pozłacany stojak do ręczniczka umieszczony przy tabernakulum. Niech Matka Boża Ostrowąska otacza opieką rodzinę ofiarodawców. Bóg zapłać.   

8. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Boga śp. Antonina Zimkiewicz i śp. Benedykt Wesołowski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na drugi tydzień Wielkiego Postu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play