menu Home chevron_right

IV Niedziela Wielkanocna (29.04.2012)

29 kwietnia 2012

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Jezusa – dobrego Pasterza prośmy, by i w naszej wspólnocie parafialnej wzbudził w sercach młodych ludzi głos powołania kapłańskiego lub zakonnego.

2. We wtorek rozpoczynamy maj – miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, w czasie których czcić będziemy Maryję śpiewem Litanii loretańskiej. Nabożeństwa majowe w kościele odprawiane będą o godz. 16.30. W niedziele nabożeństwo majowe po mszy św. o godz. 9.00. Proszę, aby młodzież w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania wzięła udział przynajmniej w dziesięciu nabożeństwach majowych. W czwartek przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, jest to jednocześnie święto państwowe – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę: o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Na sumie o 11.30 z racji przypadającego 4 maja wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków, modlić się będziemy w intencji strażaków naszej parafii z OSP w Ostrowąsie, Brzeźnie i Słomkowie. Prosimy o przybycie jednostek strażackich z pocztami sztandarowymi. Zapraszamy również młodzieżową strażacką kompanię reprezentacyjną. Prosimy również Orkiestrę Parafialną o uświetnienie tej uroczystości.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00 do 16.30. Przypominamy o comiesięcznej spowiedzi szczególnie dzieciom i młodzieży.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 siedemnaścioro dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii świętej w naszym kościele. To wielki dzień, nie tylko dla nich samych i najbliższych rodzin, ale także radość całej parafii. Dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.45. Podczas tej mszy św. prosimy o występ Orkiestrę Parafialną. Pierwsza spowiedź dla tych dzieci oraz spowiedź dla ich rodzin w sobotę o godz. 10.30. Pół godziny prędzej,  o godz. 10.00 odbędzie się próba generalna przed uroczystością. Komunia święta rocznicowa odbędzie się za dwa tygodnie, 13 maja o godz. 11.30. O terminie próby poinformuję za tydzień. 

5. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji. Bóg zapłać.

6. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Próbuje nam się dziś wmówić, że tydzień ma siedem dni powszednich i że każdego dnia możemy równie dobrze pracować czy odwiedzać galerie handlowe. Musimy więc zawalczyć o niedzielę, bo człowiek powinien umieć też świętować. O przywróceniu właściwego wymiaru sakralnego niedzieli przeczytamy w artykule „Po co nam niedziela?” Ponad 10 milionów Polaków cierpi na nadciśnienie tętnicze krwi, z czego jedna trzecia o tym nie wie. Sprawdź czy do nich nie należysz. Dowiedz się jak sobie radzić w życiu z wahaniem ciśnienia. Polecam tekst „Nadciśnienie nie boli”.  

7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Maturzystom rozpoczynającym w piątek egzamin dojrzałości życzymy powodzenia i prosimy dla nich Pana Boga o dar mądrości. Życzymy szczęścia, aby żadne pytanie nie zaskoczyło. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play