menu Home chevron_right

IV Niedziela Wielkiego Postu (18.03.2012)

18 marca 2012

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest w liturgii niedzielą radości. Powodem radości jest to, że mamy już za sobą połowę okresu pokutnego przygotowującego nas do Świąt Wielkanocnych. Dziś kończymy rekolekcje wielkopostne. Oby ten czas pomógł nam zbliżyć do Boga i poczuć Jego miłość do każdego człowieka. Można zgłaszać chorych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła i skorzystać z wielkopostnego sakramentu pokuty. Udam się do nich z posługą sakramentalną w terminie uzgodnionym z zainteresowanymi.

2. Dziś przeżywamy szóstą rocznicę śmierci śp. ks. kan. Jana Matusiaka. Nasza pamięć modlitewna jest wyrazem wdzięczności za 28 lat posługi kapłańskiej ks. Jana w parafii Ostrowąs. W naszym imieniu grób ks. Jana nawiedza dzisiaj orkiestra parafialna. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

3. W poniedziałek, 19 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o śp. ks. Józefie Kusiu, którego św. Józef był patronem.    

4. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek wyjątkowo godzinę później, o godz. 18.00. Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. 

5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przystępujących w naszej parafii do Pierwszej Komunii świętej.

6. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Podczas gdy współczesna cywilizacja uznaje rodzinę za przeżytek i niepotrzebny wysiłek, Kościół widzi w rodzinie przyszłość świata i chrześcijaństwa. Polecam artykuł ”Rodzina – szkoła miłości i wiary”. W lutym MEN wprowadziło zmiany w tzw. ramowym planie nauczania w szkołach, który zacznie obowiązywać od 1 września br. W planie tym nie ma religii. Oznacza to, że rząd zdjął z siebie obowiązek finansowania nauki religii w szkołach, sprytnie przerzucając go na samorządy lokalne. Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem władze samorządowe mogą odmówić finansowania pracy katechetów. Tak więc nauczanie religii od nowego roku szkolnego zależeć będzie od dobrej woli i wysokości budżetu konkretnej gminy czy powiatu. Każdy kto choć trochę orientuje się w sytuacji, wie, że budżety napięte są do granic możliwości. Który więc samorząd podejmie się tego zadania? O decyzji rządu, który po cichu, w białych rękawiczkach zamierza pozbyć się lekcji religii ze szkół przeczytamy w artykule „Religia w szkole zagrożona”. Polecam lekturę. 

7. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejny tydzień Wielkiego Postu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play