menu Home chevron_right

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (08.04.2012)

8 kwietnia 2012

1. Po przeżyciu Triduum Paschalnego stajemy się dziś świadkami Zmartwychwstania Chrystusa. Wielkanoc jest największą tajemnicą naszej wiary. Niech radość poranka wielkanocnego dzięki nam dotrze do każdego ludzkiego serca. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w ostatnich godzinach życia Jezusa, a przez to głęboko przygotować się na Jego zmartwychwstanie.    

2. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek mszy św. niedzielny, o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Zgodnie z wieloletnią tradycją modlitwą i ofiarą wspomagamy tego dnia Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

3. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom za pełne poświęcenia przygotowanie grobu Pana Jezusa i ciemnicy: Marzenie, Bogdanowi i Kamili Deruś, Irenie i Mateuszowi Gradowskim, Janowi Błaszczakowi, Zbigniewowi Wesołowskiemu i Jackowi Grzance. Serdecznie dziękujemy Pani Władysławie Budzińskiej za ofiarowanie pięknego kwiatka dla naszego sanktuarium. Dziękuję parafianom za przedświąteczne posprzątanie kościoła. Panu Jarosławowi Piaseckiemu za troskę o nagłośnienie naszego kościoła. Dziękuję bardzo osobom, które zatroszczyły się o przedświąteczne uporządkowanie skarpy z tujami na placu różańcowym: Bożenie Skorupa, Genowefie Grabowskiej, Andżelice Stasiak i Jolancie Lewandowskiej. Państwu Skorupom bardzo dziękujemy za życzliwą pomoc w wyrównaniu całego terenu placu różańcowego. Dziękuję orkiestrze parafialnej oraz asyście za uświetnienie procesji i mszy św. rezurekcyjnej. Dziękuję strażakom z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa, młodzieżowej strażackiej kompanii reprezentacyjnej oraz harcerzom za pełnienie warty przy grobie Pana Jezusa. Strażakom dziękuję również za czynne uczestnictwo w symbolicznym geście obmycia nóg w Wielki Czwartek. Młodzieży i ministrantom dziękujemy za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Panu Organiście i Panu Kościelnemu dziękuję za zaangażowanie w przebieg liturgii świątecznej. Bóg zapłać.  

4. Jest do nabycia świąteczny numer Przewodnika katolickiego. Wielkanoc po Polsku – ciekawy artykuł,                     w którym przeczytamy o tradycyjnych zwyczajach wielkanocnych. Zachęcamy do nabycia.

5. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w radosnym przeżywaniu świątecznych dni. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play