menu Home chevron_right

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (24.06.2012)

24 czerwca 2012

1. Obchodzimy dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – największego i ostatniego z proroków. Bóg posyłając na świat św. Jana pragnie przez jego naukę i chrzest przygotować Naród Wybrany na przyjście Mesjasza – Jezusa Chrystusa.

2. Święty Jan Chrzciciel był patronem śp. ks. kan. Jana Matusiaka. Księdza kanonika polecamy miłosiernemu Bogu podczas dzisiejszej sumy o 11.30. Z racji przypadającego dnia patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Ostrowąsie, która od 2010 roku nosi imię ks. Jana Matusiaka program artystyczny przedstawiły dzieci ze szkoły w Ostrowąsie. Rada Rodziców przy szkole ostrowąskiej zaprasza dzisiaj wszystkie dzieci z rodzinami na Festyn Rodzinny na boisku szkoły w godzinach 16-19. Przewidzianych jest wiele atrakcji, trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, jazda na kucykach. Organizatorzy zapewniają, że nikt głodny nie wyjdzie.

3. W piątek obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia modlimy się szczególnie za następcę św. Piotra – papieża Benedykta XVI.  

4. W piątek, 29 czerwca, ku radości wszystkich uczniów kończy się rok szkolny. Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na mszę św. dziękczynną o godz. 8.00. Przed mszą św. od godz. 7.30 okazja do spowiedzi, którą ofiarować można jako dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwy rok szkolny. Po mszy św. przejdziemy do szkoły, gdzie o godz. 8.30 rozpocznie się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność nauczycielom, za trud wychowania i przekazywania wiedzy dzieciom i młodzieży w minionym roku szkolnym. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy pogodnych i udanych wakacji.  

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym uczestniczyli we mszy św. o dobre plony. Serdeczne podziękowanie składamy Panu Józefowi i Andrzejowi Ogrodowskim za pomoc w organizacji liturgii. Bóg zapłać.

6. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszej kościoła i parafii. Bóg zapłać.

7. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Polecamy szczególnie artykuł „Przerwany sen”, w którym znajdziemy porady jak pozbyć się nocnego chrapania, a także jak żyć u boku osoby, która ma takie dolegliwości. Gospodyniom polecamy przepis kulinarny „Kurczak św. Jana Chrzciciela”.

8. Od najbliższej soboty do 14 lipca w związku z moją nieobecnością nie będzie czynna kancelaria parafialna. Będę na miejscu w przyszłą niedzielę, 8 lipca, i wtedy będzie można załatwić sprawy kancelaryjne. W sytuacji nagłej potrzeby wezwania do chorego w czasie mojej nieobecności proszę zgłosić się na plebanię. Jeśli zaistniałaby potrzeba odprawienia pogrzebu, proszę również zgłosić się na plebanię, gdzie uzyskają Państwo wszelkie niezbędne informacje. W tej sytuacji pogrzeb odprawi w naszym kościele ksiądz proboszcz ze Służewa. 

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play