menu Home chevron_right

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (16.06.2019)

15 czerwca 2019

1. Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, uświadamiamy sobie podstawową prawdę naszej wiary o jedynym Bogu istniejącym w Trzech Osobach.

2. We wtorek społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Matusiaka obchodzić będzie Dzień Patrona. Zapraszamy chętnych parafian i mieszkańców okolicznych miejscowości do włączenia się w tę uroczystość. O godz. 9.00 odprawiona zostanie msza św. dziękczynna za księdza Jana oraz za uczniów i nauczycieli szkoły ostrowąskiej z okazji zakończenia roku szkolnego. Po mszy świętej koncert ku czci ks. Jana, a następnie złożenie kwiatów przy pomniku ks. Jana na drodze różańcowej. 

3. W najbliższy czwartek, 20 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Z Najświętszym Sakramentem przejdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej drogami Ostrowąsa, prosząc o błogosławieństwo dla całej naszej parafii. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i udekorowanie okien domów, szczególnie na trasie procesji. Trasa procesji przebiegać będzie podobnie jak w latach ubiegłych. Pierwszy ołtarz przy domu Państwa Benedykcińskich, drugi przy domu Państwa Hęsiak, trzeci przy domu Państwa Misiura, czwarty przy centralnej figurze Matki Bożej na placu różańcowym. Bardzo proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy. Uroczysta msza św. o godz. 11.30, po niej wyruszymy z procesją. Do uświetnienia procesji zapraszam orkiestrę, asystę, OSP w Ostrowąsie, Brzeźnie i Słomkowie oraz dziewczynki z klas 1-4 do sypania kwiatków. Próba dla tych dziewczynek we wtorek o godz. 16.00. Strażaków proszę o pokierowanie ruchem pojazdów i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. W oktawie Bożego Ciała do niedzieli procesja wokół kościoła po mszy świętej popołudniowej i nabożeństwie czerwcowym. Procesja w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 (suma na cmentarzu).

4. W przyszłą niedzielę 23 czerwca msza św. o godz. 11.30 odprawiona zostanie zgodnie z wieloletnią tradycją na parafialnym cmentarzu. Modlić się będziemy za zmarłych z naszych rodzin, szczególnie za śp. ks. Jana Matusiaka oraz o dobrą pogodę, szczęśliwe żniwa i obfite plony. Pozostałe msze święte o godz. 9 i 16 odprawione będą w kościele. Serdecznie zapraszamy.

5. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

6. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Bóg zapłać.

7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

 
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play