menu Home chevron_right

V Niedziela Wielkanocna (02.05.2021)

30 kwietnia 2021
 1. Rozpoczął się maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a także odmawiania Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny w domu, w gronie rodziny. W kościele nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 16.45, w niedziele i w jutrzejsze święto po mszy św. o godz. 10.00.
 2. Jutro obchodzimy święto kościelne – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz święto państwowe – 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Panu Bogu i Matce Najświętszej dziękujemy za wolną Ojczyznę i prosimy o błogosławieństwo w codziennym naszym życiu, o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla naszych rodzin i całego narodu. Zapraszamy na msze święte, które odprawione będą według porządku niedzielnego: o godz. 9.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Floriana jutro na mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji strażaków z OSP w Ostrowąsie, Brzeźnie i Słomkowie. Druhów serdecznie zapraszamy na mszę świętą.
 3. W sobotę 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.
 4. Dnia 27.04.2021 Ojciec Święty Franciszek mianował nowym biskupem włocławskim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej Krzysztofa Wętkowskiego. Tym samym przyjął rezygnację biskupa Wiesława Meringa z posługi biskupa włocławskiego. Do czasu kanonicznego objęcia diecezji przez bp. Wętkowskiego, która będzie miała miejsce w czerwcu administratorem diecezji włocławskiej będzie bp Mering.

Bp Krzysztof Wętkowski ma 58 lat,  urodził się w 1963 r. w Gnieźnie. Tam ukończył szkołę podstawową, liceum oraz Seminarium Duchowne. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze gnieźnieńskiej w 1988 r. z rąk Prymasa Polski kard. Józefa Glempa. Przez 1 rok był wikariuszem w parafii farnej św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy (obecnie katedra bydgoska). Wypełniał także obowiązki kapelana i sekretarza bp. Jana Nowaka, wówczas biskupa pomocniczego gnieźnieńskiego, wikariusza biskupiego dla miasta Bydgoszczy. W 1989 r. rozpoczął studia z zakresu prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które zakończył uzyskaniem tytułu doktora prawa kanonicznego. Po ukończeniu studiów od 1994 r. w archidiecezji gnieźnieńskiej był rzecznikiem prasowym kurii, pełnił także obowiązki ojca duchownego w Prymasowskim Instytucie Teologicznym w Gnieźnie. W latach 1995-2012  pełnił obowiązki kanclerza Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Był także wykładowcą prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. W 2012 r. został biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej.

 1. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Dziękujemy za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Serdecznie dziękuję za troskę o parafię wszystkim, którzy śmieci z grobów na naszym cmentarzu zabierają do śmietników przy swoich domach. Bóg zapłać. Dziękuję bardzo za maseczki.
 3. Drogim parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom – wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa i zdrowia w nadchodzącym tygodniu. Maturzystom życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości, szczęścia i opieki Matki Najświętszej podczas egzaminów maturalnych. Szczęść Boże.

 
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play