menu Home chevron_right

XXVIII Niedziela Zwykła (15.10.2023)

14 października 2023

1 Dziś w całej Polsce obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – cywilizacja życia. Od wielu lat tego dnia wspieramy materialnie Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Po mszy św. będzie można złożyć do puszki ofiarę przeznaczoną  na ten cel. Zapraszamy serdecznie do naszego sanktuarium na popołudniowy koncert papieski podczas którego wystąpią Klaudia Sadowska, Anna Sadowska, Małgorzata Ochocińska, Zofia Wiśniewska i Anna Ochocińska-Borkowska. O godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe, o godz. 16.00 msza święta, po zakończonej mszy św. około godz. 17.00. Po koncercie przed pomnikiem św. Jana Pawła II zapalimy znicze w modlitwie podziękujemy Bogu za dar świętości Jana Pawła II. Na to wyjątkowe wydarzenie serdecznie zapraszamy parafian i sympatyków ostrowąskiego sanktuarium z okolicznych miejscowości.

 1. W przyszłą niedzielę 22 października od godz. 8 do około 13 przy kościele Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim będzie stał samochód firmy oferującej dekoracje na nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Będzie można zaopatrzyć się w różne rzeczy do dekoracji naszych domów.
 2. W najbliższą sobotę 21 października na godz. 10.00 zapraszam osoby, które czynnie zaangażowane będą podczas procesji powitania i wprowadzenia podczas nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii: Orkiestrę parafialną, strażaków, asystę parafialną, dzieci z klas czwartych, które w zeszłym roku szkolnym przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej oraz ministrantów. Zbieramy się przed kościołem. Próba ministrantów w kościele w sobotę o godz. 9.00.

Montowanie dekoracji wzdłuż drogi prowadzącej od Wólki do naszego kościoła będzie w sobotę 28 października od godz. 9.00. Prosimy o pomoc w tych pracach po czterech parafian z Ostrowąsa, Plebanki, Brzeźna i Słomkowa. O koordynację bardzo proszę sołtysów poszczególnych wiosek.

 1. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium. Dziękujemy za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.
 3. W minionym tygodniu odeszła do Boga z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresa Lewandowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 4. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości, pielgrzymom, wszystkim czcicielom Matki Bożej Ostrowąskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play