menu Home chevron_right

XXXI Niedziela Zwykła (04.11.2012)

5 listopada 2012

1. Trwa listopad, miesiąc pamięci o zmarłych. Zadbajmy nie tylko o dekorację grobów naszych bliskich, o wiele ważniejsza jest pamięć modlitewna przybliżająca ich zbawienie. Pamiętajmy o mszach św. z okazji rocznicy śmierci, imienin, które obchodzili za życia. Można nadal zamawiać całoroczne wypominki.

2. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, obchodzić będziemy Święto Niepodległości. W 1918 roku, a więc 94 lata temu, po 123 latach nieobecności Polski na mapie świata, nasz kraj odzyskał niepodległość. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, wspomnijmy tych, którzy kierowali się hasłem „Bóg, honor, Ojczyzna”. W naszym sanktuarium o godz. 11.30 odbędą się główne uroczystości gminne. Zapraszam parafian, mieszkańców okolicznych miejscowości, delegacje szkół oraz strażaków z pocztami sztandarowymi. Uroczystość uświetni orkiestra dęta im. ks. Jana Matusiaka.

3. W przyszłą niedzielę Kościół zjednoczy się w modlitwie w Dniu solidarności z Kościołem prześladowanym. W XXI wieku wciąż są na świecie kraje, w których chrześcijaństwo nie jest piętnowane, za wyznawanie wiary w Jezusa Chrystusa tysiące chrześcijan cierpi. Nasi bracia potrzebują naszego wsparcia materialnego i modlitwy. W przyszłą niedzielę organizowana jest w kościołach całej Polski zbiórka do puszek na ten cel.

4. Dziękuję wszystkim, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny uczestniczyli w nabożeństwach za zmarłych. Serdeczne podziękowanie składamy Panu Józefowi i Andrzejowi Ogrodowskim za pomoc w organizacji liturgii. Bóg zapłać.

5. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego.

6. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać.

7. Wczoraj orkiestra parafialna wraz z delegacją parafian nawiedziła grób ks. kan. Jana Matusiaka w Tokarach z racji przeżywanej Uroczystości Wszystkich Świętych. Modlili się także w imieniu nas wszystkich o spokój duszy księdza Jana.

8. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Boga śp. Genowefa Kulpa. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

 
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play