menu Home chevron_right

XXXII Niedziela Zwykła (06.11.2011)

14 listopada 2011

1. Trwa listopad, miesiąc pamięci o zmarłych. Zadbajmy nie tylko o dekorację grobów naszych bliskich, o wiele ważniejsza jest pamięć modlitewna przybliżająca ich zbawienie. Pamiętajmy o mszach św. z okazji rocznicy śmierci, imienin, które obchodzili za życia. Można nadal zamawiać całoroczne wypominki.

2. W piątek, 11 listopada, obchodzić będziemy Święto Niepodległości. W 1918 roku, a więc 93 lata temu, po 123 latach nieobecności Polski na mapie świata, nasz kraj odzyskał niepodległość. Pamiętajmy w modlitwach o naszych przodkach, którzy z poświęceniem przekazywali miłość do Ojczyzny swoim dzieciom i wnukom. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, wspomnijmy tych, którzy kierowali się hasłem „Bóg, honor, Ojczyzna”. Zapraszam na msze św. na godz. 9 i 16. Biskup Wiesław Mering udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku na dzień 11 listopada br.

3. W przyszłą niedzielę Kościół zjednoczy się w modlitwie w Dniu solidarności z Kościołem prześladowanym. W XXI wieku wciąż są na świecie kraje, w których za wyznawanie wiary w Jezusa Chrystusa można stracić życie, tak jak na początku tworzenia się chrześcijaństwa Miliony chrześcijan są brutalnie prześladowani tylko za to, że są chrześcijanami. Prawo do wolności religijnej jest nieustannie łamane. Nasi bracia potrzebują naszego wsparcia materialnego i modlitwy. W przyszłą niedzielę organizowana jest w kościołach całej Polski zbiórka do puszek na ten cel.

4. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. W czasach komunistycznych droga do kapłaństwa była dla kleryków bardzo trudna. Wcielani byli obowiązkowo do wojska. Istniały specjalne jednostki, w których władze komunistyczne robiły wszystko, aby ich zniechęcić do kontynuowania studiów seminaryjnych po zakończeniu dwuletniej służby wojskowej. O zabiegach, jakie czyniły władze w tym celu przeczytamy w artykule „Umocnieni przez wroga”. Wszystkim paniom polecam przepis kulinarny „Kaczka na dzień św. Marcina”. Znajdziemy również bezcenny przepis na rogale świętomarcińskie. Dzięki temu wcale nie trzeba jechać do Poznania, aby zjeść ten przysmak. Zapraszam do lektury.

5. Dziękujemy Parafianom za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary. Dzisiejsza taca, jak również ofiary złożone w przyszłą niedzielę przeznaczane są na opłacenie wywozu śmieci z parafialnego cmentarza. Bóg zapłać.

6. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play