menu Home chevron_right

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (24.04.2011)

24 kwietnia 2011

1. Po przeżyciu Triduum Paschalnego jesteśmy dziś świadkami Zmartwychwstania Chrystusa. Wielkanoc jest największą tajemnicą naszej wiary. Bądźmy świadkami tej prawdy w codziennym życiu. Niech radość poranka wielkanocnego dzięki nam dotrze do każdego ludzkiego serca.

2. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek mszy św. niedzielny, o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Zgodnie z wieloletnią tradycją modlitwą i ofiarą wspomagamy tego dnia Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

3. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom za pełne poświęcenia przygotowanie grobu Pana Jezusa i ciemnicy oraz za świąteczne posprzątanie i udekorowania kościoła. Wyrażam wdzięczność osobom, które w ostatnich dniach przed świętami pomogły w podcięciu bocznego ołtarza i usytuowania go w pierwotnym, właściwym miejscu jego przeznaczenia. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy z własnej inicjatywy zatroszczyli się o przedświąteczne uporządkowanie kwiatów i roślin przy kościele oraz na placu różańcowym. Dziękuję orkiestrze parafialnej oraz asyście za uświetnienie procesji i mszy św. rezurekcyjnej. Dziękuję strażakom z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa oraz harcerkom za pełnienie warty przy grobie Pana Jezusa. Strażakom dziękuję również za czynne uczestnictwo w symbolicznym geście obmycia nóg w Wielki Czwartek. Młodzieży i ministrantom dziękujemy za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Księdzu Józefowi dziękuję bardzo za pomoc w przedświątecznym sprawowaniu sakramentu pokuty. Panu Organiście i Panu Kościelnemu dziękuję za zaangażowanie w piękny przebieg liturgii świątecznej. Bóg zapłać.

4. We wtorek przypada 18 rocznica śmierci ks. Józefa Malkiewicza. Pamiętajmy w modlitwie o naszym dawnym księdzu proboszczu.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dziewięcioro dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii świętej w naszym kościele. To wielki dzień, nie tylko dla nich samych i najbliższych rodzin, ale także radość całej parafii. Dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.45. Podczas tej mszy św. prosimy o występ Orkiestrę Parafialną. Pierwsza spowiedź dla tych dzieci oraz spowiedź dla ich rodzin w sobotę o godz. 10.00. Ostatnia próba przygotowująca do uroczystości w sobotę o godz. 9.00. Komunia święta rocznicowa odbędzie się za dwa tygodnie, 8 maja o godz. 11.30. O terminie próby poinformuję za tydzień.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia o godz. 16.30. W niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Postarajmy się uczcić Matkę Bożą wspólną modlitwą Litanii Loretańskiej.

7. Jest do nabycia świąteczny numer Przewodnika katolickiego. Jest w nim dodatek – modlitewnik z bł. Janem Pawłem II. Cena świątecznego numeru wraz z dodatkiem wynosi 8 zł. Zachęcamy do nabycia.

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium z okolicznych miejscowości i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w radosnym przeżywaniu świątecznych dni. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play