menu Home chevron_right

V Niedziela Wielkanocna (22.05.2011)

22 maja 2011

1. Trwa maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła w ciągu tygodnia o godz. 16.30. W niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Jesteśmy maryjną parafią, szczycimy się, że mamy cudowny wizerunek Matki Bożej Pani Kujaw, a tak niewiele osób, które mogłyby przychodzić na nabożeństwa bierze w nich udział. Cieszymy się kilkunastoma dziećmi szkolnymi, które od początku miesiąca trwają z nami na modlitwie.

2. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Naszymi modlitwami ogarniamy wszystkie nasze mamy i prosimy, aby przyjmując dar macierzyństwa, cieszyły się zasłużoną wdzięcznością i miłością swoich dzieci.

3. W sobotę, 28 maja, przypada 30. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Dzięki jego nieugiętej postawie Kościół w naszej ojczyźnie zachował silną jedność w ciemnej nocy komunizmu. W naszych modlitwach prośmy o beatyfikację Wielkiego Prymasa Tysiąclecia.

4. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła oraz ustawienie świeżych, pięknych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

5. Wczoraj firma wycinająca drzewa na naszym cmentarzu zakończyła pracę. Pozostały jeszcze jedno lub dwa drzewa do wycięcia, ale zrobimy to za jakiś czas po otrzymaniu pozwolenia z Urzędu Gminy. W minionym tygodniu drugi raz uprzątnięte zostały gałęzie z wyciętych dotychczas drzew na cmentarzu. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Stanisławowi Pasztelańcowi za życzliwą pomoc i jako naszemu specjaliście w tej dziedzinie za koordynację tych prac. Wyrażam również wdzięczność Panom, którzy pomogli przy tej pracy: Jackowi Grzance, Janowi Błaszczakowi, Romanowi Pawlakowi, Grzegorzowi i Mariuszowi Chrupek, Michałowi i Mateuszowi Pasztaleniec oraz Panu Kościelnemu. Bóg zapłać.

6. Wyrażamy wdzięczność Szkółce Roślin Ozdobnych Pana Rafała Lewandowskiego za troskę o tuje rosnące na placu różańcowym. Dziękujemy także serdecznie Panu Jarosławowi Browarskiemu za wykonanie drewnianej balustrady przy poręczach ułatwiających wejście do kościoła. Bóg zapłać.

7. Polecamy nowy numer Przewodnika katolickiego. Przeczytamy wywiad z biskupem ordynariuszem przeprowadzony z okazji jubileuszu 600-lecia katedry włocławskiej. Wszystko co warto wiedzieć o wyprawach rowerowych – to już wakacyjny temat. Astma – jak z nią żyć? – bardzo przydatny artykuł dla zainteresowanych tym zdrowotnym problemem. Polecamy.

8. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary. Bóg zapłać.

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play