menu Home chevron_right

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (19.06.2011)

19 czerwca 2011

1. Dziś, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej dotykamy prawdy naszej wiary o jedynym Bogu istniejącym w Trzech Osobach. To podstawa wiary chrześcijańskiej a jednocześnie największa jej tajemnica.

2. W środę, 22 czerwca, ku radości wszystkich uczniów kończy się rok szkolny. Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na mszę św. dziękczynną o godz. 8.00. Po mszy św. przejdziemy do szkoły, gdzie o godz. 8.30 rozpocznie się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność nauczycielom, za trud wychowania i przekazywania wiedzy dzieciom i młodzieży w minionym roku szkolnym. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy pogodnych i udanych wakacji.

3. W najbliższy czwartek, 23 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękować będziemy Bogu za dar Eucharystii. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie przejdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej drogami naszej wioski, prosząc o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, szczególnie dla całej naszej parafii. Uczestnictwo w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w Chrystusa obecnego pod postacią Eucharystii. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i udekorowanie okien domów, szczególnie na trasie procesji. Zwracam się w prośbą do Parafian o udostępnienie swoich domów i przygotowanie ołtarzy do procesji Bożego Ciała. Procesja odbywać się będzie podobnie jak w roku ubiegłym. Pierwszy ołtarz przy domu Państwa Benedykcińskich, drugi przy domu Państwa Hęsiak, trzeci przy domu Państwa Misiura, czwarty przy centralnej figurze Matki Bożej na środku placu różańcowego. Bardzo proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Do uświetnienia procesji zapraszam orkiestrę, asystę oraz dziewczynki z klas 1-3 do sypania kwiatków. Braci strażaków proszę o pokierowanie ruchem i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Ze względu na prace prowadzone przy kościele i ogrodzenie terenu budowy w tym roku wyjątkowo nie będzie w oktawie Bożego Ciała procesji.

4. W piątek, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Tego dnia swoje święto obchodzą wszyscy, których patronem jest ten święty. Przypadają wówczas imieniny śp. ks. kan. Jana Matusiaka. Zapraszamy na msze święte w jego intencji: we wtorek, 21 czerwca – intencja parafian z Plebanki o godz. 17.30, w niedzielę, 26 czerwca o godz. 11.30 – intencja parafian ze Słomkowa.

5. W sobotę, 25 czerwca, o godz. 11.00 na cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona msza św. błagalna o pomyślną pogodę, szczęśliwe żniwa i obfite plony. Wszystkich parafian oraz mieszkańców okolicznych miejscowości serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

6. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Dlaczego Unia Europejska jest tak daleka od wielowiekowych ideałów chrześcijańskich naszego kontynentu. Sadownicy wieszczą, że tegoroczne polskie owoce nie będą tanie. Czy wszystkiemu winne są wiosenne przymrozki, które spustoszyły sady? O realiach polskiego rolnictwa i sadownictwa przeczytamy w artykule „Polskie owoce droższe od cytrusów”. Jaką pić wodę: gazowaną, naturalną czy źródlaną. O tym co na co dzień pijemy przeczytamy w artykule „Natura zamknięta w butelce”. Zachęcamy do lektury.

7 Wyrażamy wdzięczność Paniom: Sabinie Skowrońskiej, Irenie Matuszak, Krystynie Litwickiej z wnukiem Adamem i całej żeńskiej części rodziny Szajkowskich za wygracowanie w minionym tygodniu skarpy z tujami na placu różańcowy. Bóg zapłać.

8. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play