menu Home chevron_right

XIII Niedziela Zwykła (26.06.2011)

9 lipca 2011

1. W środę przypada uroczystość św. Piotra i Pawła. W tym szczególnym dniu dla całego Kościoła modlimy się o potrzebne łaski dla następcy św. Piotra, papieża Benedykta, aby bezpiecznie prowadził Kościół we współczesnym świecie. Wszystkim solenizantom: Piotrom i Pawłom składamy serdeczne życzenia.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie osobom, które zaangażowały się w przebieg procesji Bożego Ciała, przede wszystkim budowniczym ołtarzy, rodzinom, przy których domu postawione były ołtarze, strażakom, asyście, dziewczynkom sypiącym kwiatki, orkiestrze parafialnej, ministrantom. Serdeczne Bóg zapłać. W związku z remontem kościoła w tym roku zmuszeni jesteśmy zrezygnować z procesji wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała. W zakończenie oktawy Bożego Ciała, w czwartek, nastąpi błogosławieństwo wianków i ziół.

3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 17 i 17.30. W związku z uroczystością kościelną w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Przypominamy szczególnie dzieciom o comiesięcznej spowiedzi świętej. Spowiedź od godz. 16.30.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym uczestniczyli we mszy św. o dobre plony. Serdeczne podziękowanie składamy Panu Józefowi Ogrodowskiemu za pomoc w organizacji liturgii. Bóg zapłać.

5. Dziękujemy Parafianom za posprzątanie kościoła. Dziękujemy również za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

6. Od jutra do 7 lipca w związku z moją nieobecnością nie będzie czynna kancelaria parafialna. W sytuacji nagłej potrzeby wyjazdu do chorego proszę o kontakt z ks. Józefem. Jeśli zaistniałaby potrzeba odprawienia pogrzebu, proszę zgłosić się na plebanię, gdzie uzyskają Państwo wszelkie niezbędne informacje. W tej sytuacji pogrzeb odprawi w naszym kościele ksiądz proboszcz ze Służewa lub z Siniarzewa.

7. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Przeczytamy w nim o jubileuszu 60-lecia kapłaństwa Ojca św. Benedykta XVI. Prymas kard. Stefan Wyszyński był kapłanem diecezji włocławskiej. Wyświęcony na kapłana został we włocławskiej katedrze. O nieznanych dotychczas wydarzeniach z życia wielkiego prymasa, związanych z nasza diecezją przeczytamy w artykule „Prymas z Włocławka”. Dowiedziemy się również wiele o protestach poznańskich robotników w pamiętnym czerwcu 1956 roku. Kto chce na odpowiedzialnych ludzi wychować swoje dzieci powinien zapoznać się z tekstem „Po co dzieciom obowiązki w domu?” W kąciku kulinarnym przepis na Tort Ambasador na Dzień Ojca. Zachęcamy o lektury.

8. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.

9. Wczoraj orkiestra dęta wraz z delegacją parafian nawiedziła grób ks. Jana Matusiaka w Tokarach, modląc się w imieniu naszej społeczności parafialnej o spokój Jego duszy.

10. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play