menu Home chevron_right

XVIII Niedziela Zwykła (31.07.2011)

31 lipca 2011

1. Sierpień z racji znaczących uroczystości religijnych i patriotycznych w polskiej tradycji chrześcijańskiej jest miesiącem abstynencji alkoholowej. Abstynencja jest darem miłości do bliźniego, darem miłości dla rodziny. Zadbajmy o godne przeżycie tego miesiąca.

2. W sierpniu łączymy się duchowo z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę. Chociaż nie możemy z różnych względów osobiście uczestniczyć w pielgrzymkach, mamy sposobność włączenia się w to wielkie religijne dzieło rekolekcji w drodze wspomagając utrudzonych pielgrzymów. W czwartek, 4 sierpnia, zatrzyma się na posiłek i nocleg Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej i Toruńskiej. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian o życzliwe przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Dla pielgrzymów przy kościele przygotowany zostanie posiłek. Tradycyjnie bardzo proszę Panie Gospodynie ze Słomkowa pod przewodnictwem mistrza kuchni, p. Jadwigi Kozłowskiej o przygotowanie zupy pomidorowej. Prosimy Państwa Szałków oraz Panią Chwałek z Ośna o pomoc i dostarczenie produktów potrzebnych do przygotowania zupy. Dziękujemy Państwu Skorupom z Plebanki i z Chromowoli za dostarczone już produkty. Proszę orkiestrę parafialną o uroczyste powitanie pielgrzymów.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.30 oraz podczas mszy św. o 17 i 17.30. Przypominamy o comiesięcznej spowiedzi szczególnie dzieciom i młodzieży.

4. W sobotę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Ten dzień uzmysławia nam, że nasze życie wymaga ciągłej odmiany i nawrócenia, dzięki którym upodobnimy się do Chrystusa. Msze św. o godz. 17.00 i 17.30.

5. Dziękujemy Parafianom za posprzątanie kościoła oraz ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

6. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Co czuje ksiądz po kilku godzinach spowiedzi w konfesjonale? Jakie sytuacje mogą wywołać zdenerwowanie spowiednika? Poznamy interesujące zwierzenia jednego ze spowiedników. W maju weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego. O czym należy pamiętać, by bezpiecznie poruszać się po drogach? Paniom polecamy kolejne przepisy na koktajle owocowe, dziś szczególne klasztorne specjały: koktajl „Letnia ochłoda” i krem kwiatowy. Zachęcamy do lektury.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budujące się kościoły naszej diecezji. Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do Boga śp. Dawid Kołowrocki. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play