menu Home chevron_right

XXI Niedziela Zwykła (21.08.2011)

28 sierpnia 2011

1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy smutną uroczystość pogrzebową śp. ks. Józefa Kusia, od 15 lat związanego z naszą parafią. Zmarł 16 sierpnia. Zgodnie z jego ostatnią wolą zapisaną w testamencie, pochowany został na cmentarzu parafialnym w Ostrowąsie. W modlitwie dziękowaliśmy Bogu za jego piętnastoletnią posługę w naszej parafii. Pamiętajmy o ks. Józefie w naszych modlitwach. Wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zgromadzili się na liturgii pogrzebowej, zarówno w czwartek, jak i w piątek. Dziękuję parafianom i mieszkańcom okolicznych miejscowości za zaangażowanie i pomoc w pogrzebie ks. Józefa: orkiestrze parafialnej za uświetnienie uroczystości swoją grą, OSP z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa, pocztom sztandarowym, młodzieżowej strażackiej kompanii reprezentacyjnej, pocztowi sztandarowemu młodzieży parafialnej, służbie liturgicznej – ministrantom, młodzieży zaangażowanej w liturgię, Panu Organiście i Panu Kościelnemu. Polećmy Bożemu miłosierdziu śp. ks. Józefa Kusia. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

2. W środę, 24 sierpnia, przypada 25 rocznica koronacji słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Ostrowąskiej. Uroczystości jubileuszowe przeżywać będziemy z udziałem i pod przewodnictwem pasterza diecezji podczas niedzielnego odpustu 11 września. Przygotowaniem do tej uroczystości będą jubileuszowe parafialne misje święte poprzedzające odpust w dniach 4-8 września 2011 roku.

3. W piątek, 26 sierpnia, przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – tradycyjny odpust jasnogórski. W związku z tym w całej Polsce katolicy gromadzą się na modlitwie do Matki Bożej. Tym bardziej parafianie ostrowąscy, którym patronuje Maryja powinni zadbać o religijne przeżycie tego dnia. Zapraszamy na msze św. o godz. 9.00 i 17.00.

4. W przyszłą niedzielę, 28 sierpnia, w Poczałkowie odbędą się gminne dożynki. Msza św. dziękczynna za zebrane plony o godz. 14. Po mszy św. dalsze, tradycyjne uroczystości. Do udziału w uroczystościach zaprasza Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski.

5. Dziękujemy Parafianom za posprzątanie kościoła oraz ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

6. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać. Wczoraj zostały wycięte dwa drzewa na cmentarzu parafialnym: jedno suche, drugie niszczące pomnik nagrobny. Proszę rodziny opiekujące się pomnikami usytuowanymi w pobliżu wyciętych drzew o uporządkowanie z wiórów swoich pomników. Mam nadzieję, że na jakiś czas prace związane z oczyszczeniem drzewostanu cmentarza pozwolą nam bezpiecznie się na nim gromadzić podczas modlitwy za naszych zmarłych.

7. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Zawiera bardzo przydatny artykuł dla młodych rodziców. Pojawienie się na świecie pierwszego dziecka jest dla rodziców wyjątkowym przeżyciem. Najpierw towarzyszy im ogromna radość, później pojawiają się obawy. Praktyczne rady znajdziemy w tekście „Nie taki bobas straszny jak go malują”. Głośno dyskutuje się w mediach na temat decyzji episkopatu dotyczącej chrześcijańskiego pochówku ciał zmarłych. Czy i kiedy dopuszczalna jest kremacja ciała zmarłego? Te informacje znajdziemy w wyjaśniającym te sprawy artykule. Polecam lekturę.

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play