menu Home chevron_right

XXII Niedziela Zwykła (28.08.2011)

28 sierpnia 2011

1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę sierpnia. Kończy się czas odpoczynku, urlopów i wakacji. Dnia 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Tą radosną nowiną pragnę podzielić się z dziećmi i młodzieżą. Zapraszam serdecznie na mszę św. o godz. 8.00, po mszy św. uroczystość inauguracyjna w szkole.

2. W najbliższy czwartek, 1 września, wspominamy bolesne wydarzenia sprzed 72. lat kiedy wybuchła II wojna światowa. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach wojny i prośmy o pokój.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.30 do 17.00. Przypominamy o comiesięcznej spowiedzi szczególnie dzieciom i młodzieży.

4. W roku 2011 nasza parafia przeżywa jubileusz 25-lecia koronacji słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Pani Kujaw. Podniosła uroczystość odbyła się 24 sierpnia 1986 roku, a aktu koronacji dokonał Prymas Polski kard. Józef Glemp. Cieszymy się, że nasze zaproszenie do przewodniczenia centralnym uroczystościom jubileuszowym połączonym z parafialnym odpustem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w dniu 11 września 2011 roku przyjął Biskup Ordynariusz. W ramach duchowego przygotowania do uroczystości jubileuszowych w dniach 4-8 września 2011 r. przeżywać będziemy Jubileuszowe Misje Święte. Będą to dni, w których odnowimy nasze zawierzenie Matce Bożej – naszej Patronce, a Panu Bogu będziemy dziękować za doznane łaski i opiekę Pani Kujaw nad naszą parafią. Misje święte zakończą się uroczystością odpustową w dniu 8 września. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i czczących Matkę Bożą Ostrowąską mieszkańców okolicznych miejscowości w przyszłą niedzielę i na kolejne dni wspólnej modlitwy.

5. W najbliższą środę, 31 sierpnia o godz. 15.00, parafian z Ostrowąsa, Plebanki, Kazina, Brzeźna i Słomkowa bardzo proszę o pomoc w porządkowaniu terenu przykościelnego. To ostatni dzień wakacji, więc może pomoże także młodzież. Przewidujemy gracowanie trawników wzdłuż drogi prowadzącej do kościoła, zamiatanie drogi i chodników, zagrabienie i uprzątnięcie trawników oraz chodnika przy kościele. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą sprzętu do gracowania i zamiatania.

6. Dziękujemy Parafianom za posprzątanie kościoła oraz ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

8. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Kochajcie Kościół to apel, z którym papież zwrócił się do młodzieży podczas Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Polecam relację z tego spotkania. Mamy niekiedy wątpliwości wobec problemu kiedy człowiek popełnia grzech ciężki. Ta sprawa została jasno, przystępnie wyjaśniona w dzisiejszym Przewodniku. Jak żyć z nadciśnieniem tętniczym. Wszystko o czym powinien wiedzieć człowiek mający problemy z nadciśnieniem. Polecam obszerny tekst na ten temat. Za tydzień z okazji naszego jubileuszu ukaże się w Przewodniku katolickim artykuł o cudownym obrazie Matki Bożej w Ostrowąsie.

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Dzieciom i młodzieży życzymy Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play