menu Home chevron_right

XXIII Niedziela Zwykła (04.09.2011)

5 września 2011

1. Rozpoczynamy dziś duchowe przygotowanie do uroczystości jubileuszowych 25-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Pani Kujaw. Misje święte to czas, w którym chcemy spojrzeć na swoje życie i odmienić to, co oddala nas od świętego Boga. Pragniemy także odnowić nasze zawierzenie Matce Bożej – naszej Patronce. Panu Bogu dziękujemy za doznane łaski i opiekę Pani Kujaw nad naszą parafią i wszystkimi Jej czcicielami. Misje święte zakończą się uroczystością odpustową w dniu 8 września. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i mieszkańców okolicznych miejscowości związanych duchowo z naszą świątynią na kolejne dni wspólnej modlitwy.

2. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość odpustową Narodzenia NMP. Pierwszy odpust w 8 września, tradycyjny drugi – w niedzielę 11 września. Msze św. odprawiane będą tak jak w każdą niedzielę – o 9.00, 11.30 i o 16.00. Suma odpustowa o 11.30 na placu Drogi Różańcowej. Dziękuję serdecznie parafianom, którzy pomogli w porządkowaniu terenu przykościelnego oraz w sprzątaniu kościoła. Byli to: z Ostrowąsa – Krystyna, Joanna i Natalia Wołoszczak, Daria, Kamila i Kinga Szajkowskie, Marzena i Joanna Piaseckie, Sylwia Litwicka, Łukasz Cybertowicz, Paweł Majerowski, z Kazina – Krystyna i Bożena Boruckie, Jadwiga Belter, Maria Wesołowska, Anna Petrykowska, Mirosław Zakrzewski, z Brzeźna – Teresa Makowska, z Plebanki – Irena Gradowska, ze Słomkowa – Jadwiga Kozłowska, Lucyna i Beata Ogrodowskie. Bardzo dziękuję osobom, które również w inne dni z własnej inicjatywy troszczą się o porządek na trawnikach i przy pomniku na drodze różańcowej: Hannie Benedykcińskiej oraz Ewie Przybylskiej i Aleksandrze Kulpie. Za pomoc w ustawieniu ołtarza polowego jestem wdzięczny Panom: Jarosławowi Browarskiemu, Bogdanowi Derusiowi, Janowi Błaszczakowi, Idziemu Pietrykowskiemu i Pawłowi Majerowskiemu. Wczoraj w Stawkach postawiliśmy tablicę informacyjną kierującą pielgrzymów do sanktuarium ostrowąskiego. Bardzo dziękuję Panu Pawłowi Kowalskiemu za wykonanie tablicy. Wszystkim wymienionym osobom składam serdeczne Bóg zapłać.

Bardzo proszę Drogich Parafian o udekorowanie ołtarza polowego, pomnika Ojca św. oraz drzwi wejściowych do kościoła. Na uroczystość odpustową serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, bliskich z Waszych rodzin, przyjaciół oraz pielgrzymów – mieszkańców okolicznych miejscowości, abyśmy jak najliczniej uczcili Matkę Bożą Ostrowąską. Bardzo proszę, aby sumę odpustową 8 oraz 11 września uświetniła nasza orkiestra parafialna. Zapraszam również do występu podczas procesji eucharystycznej asystę parafialną w pięknych strojach kujawskich. Bardzo proszę braci strażaków z Ostrowąsa, Brzeźna i Słomkowa o występ z pocztami sztandarowymi, pomoc przy niesieniu baldachimu, prowadzenie księdza z Najświętszym Sakramentem, a także pomoc przy kierowaniu samochodów na parkingi oraz utrzymanie porządku na drogach i terenie przykościelnym. Jeśli to możliwe bardzo proszę o występ podczas niedzielnego odpustu młodzieżowej kompanii reprezentacyjnej OSP w Ostrowąsie. Watykan ma swoją gwardię szwajcarską, my możemy się chlubić pięknie prezentującą się kompanią reprezentacyjną OSP. Mam nadzieję, że z pomocą Drogich Parafian godnie uczcimy Matkę Bożą.

3. Wyrażam wdzięczność parafianom za gruntowne posprzątanie kościoła przed uroczystością odpustową. Dziękujemy także parafianom za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze inwestycje parafialne. Bóg zapłać.

5. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Z okazji naszego jubileuszu oraz parafialnego odpustu dzisiejszy Przewodnik katolicki zamieszcza artykuł o cudownym obrazie Matki Bożej Ostrowąskiej. Zachęcam do lektury.

6. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Wszystkim życzymy głębokiego i owocnego przeżycia misji świętych i uroczystości odpustowych. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play