menu Home chevron_right

XXV Niedziela Zwykła (18.09.2011)

19 września 2011

1. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia NMP. Podczas mszy odpustowych krótko wyraziłem wdzięczność osobom zaangażowanym w organizację i przebieg uroczystości. Jeszcze raz pragnę podziękować tym, dzięki którym godnie uczciliśmy Matkę Bożą Ostrowąską. Wyrażam wdzięczność parafianom, którzy przed uroczystościami pomogli w porządkowaniu terenu kościelnego. Dziękuję za piękne posprzątanie kościoła. Dziękuję parafianom z Ostrowąsa od remizy do kanału za wykonanie girlandów i udekorowanie kwiatami ołtarza oraz pomnika Ojca św., a parafianom z Ostrowąsa od remizy do Służewa i do Plebanki za wykonanie girlandów i przystrojenie drzwi wejściowych kościoła. Dziękujemy serdecznie Panu Jarosławowi Browarskiemu za kierowanie pracami przy budowie ołtarza polowego. Dziękuję za pomoc w złożeniu ołtarza i zdemontowanie go po uroczystościach. Dziękujemy braciom strażakom za pomoc w utrzymaniu porządku na drogach oraz podczas procesji odpustowej. Strażakom z OSP Ostrowąs, Brzeźno i Słomkowo oraz młodzieży parafialnej dziękujemy za występ z pocztami sztandarowymi. Dziękujemy serdecznie młodzieżowej kompanii reprezentacyjnej OSP w Ostrowąsie za występ w pełnej gali podczas niedzielnego odpustu. Właścicielom sklepu – Państwu Szparaga dziękujemy za użyczenie dostępu do prądu. Panu Idziemu Pietrykowskiemu dziękujemy za pomoc przy transportowaniu ławek i ołtarza polowego. Dziękuję Panu organiście za posługę muzyczną podczas liturgii. Za pomoc organizacyjną dziękuję Panu Kościelnemu. Bardzo dziękuję dętej orkiestrze parafialnej za występ i uświetnienie liturgii odpustowej. Wyrażamy wdzięczność asyście parafialnej za obecność i piękny występ podczas procesji eucharystycznej. Bóg zapłać służbie liturgicznej – ministrantom oraz młodzieży za piękne wykonanie czytań mszalnych oraz śpiew.

Bardzo dziękuję Szkółce Roślin Ozdobnych Pana Rafała Lewandowskiego w Ostrowąsie, która już od dłuższego czasu angażuje się w piękno naszej Drogi Różańcowej za bezinteresowne posadzenie dziesięciu tui w miejsce uschniętych drzewek. Dziękujemy serdecznie za pomoc wszystkim pracownikom firmy.

Przed odpustem przy drodze krajowej nr 1, przy przejeździe kolejowym w Nowym Ciechocinku postawiliśmy tablicę informacyjną kierującą pielgrzymów do sanktuarium ostrowąskiego. Bardzo dziękuję Panu Pawłowi Kowalskiemu za wykonanie tablicy. Wszystkim wymienionym osobom składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziękujemy Parafianom za posprzątanie kościoła oraz ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Bóg zapłać.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

4. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Przeczytamy w nim odezwę biskupa ordynariusza w sprawie promocji satanizmu w Telewizji Polskiej. Polecam także artykuł o 90 rocznicy konsekracji kościoła w niedalekim Siniarzewie.

ZA TYDZIEŃ NA ŁAMACH PRZEWODNIKA KATOLICKIEGO – ŁADU BOŻEGO UKAŻE SIĘ RELACJA Z JUBILEUZOWYCH MISJI ŚWIĘTYCH ORAZ ODPUSTU OSTROWĄSKIEGO. SERDECZNIE POLECAMY LEKTURĘ ARTYKUŁU.

5. W ostatnich dniach ukazał się kalendarz sanktuarium ostrowąskiego na 2012 rok. Polecamy wszystkim parafianom i osobom związanym z naszą świątynią. Będzie do nabycia przy wyjściu z kościoła.

6. W minionym tygodniu odeszli do Boga nasi parafianie: śp. Stanisława Urbańska i śp. Władysław Skrucha. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

7. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play