menu Home chevron_right

XXIX Niedziela Zwykła (16.10.2011)

16 października 2011

1. We wtorek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Święty Łukasz był lekarzem i w swojej Ewangelii przedstawił Jezusa jako lekarza ciał i dusz stąd jest on patronem służby zdrowia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych którzy ratują nasze zdrowie i życie – o lekarzach, pielęgniarkach i innych pracownikach służby zdrowia, by byli wierni swojemu powołaniu.

2. W sobotę, tydzień po 33. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w rocznicę inauguracji pontyfikatu, Kościół obchodzi po raz pierwszy liturgiczne wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II. Mamy na pewno w pamięci pogrzeb Jana Pawła II i okrzyki „Santo subito”, a także niedawną beatyfikację naszego Papieża. Dziękujmy dobremu Ojcu, że pozwolił nam być świadkami przemian w Polsce i na świecie, które dokonały się dzięki Janowi Pawłowi II i módlmy się o jego kanonizację.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Będziemy mieli okazję wspomóc swoją modlitwą i ofiarą księży, siostry zakonne i osoby świeckie, którzy wypełniając nakaz Chrystusa „Idźcie i głoście Ewangelię wszystkim narodom”, głoszą Dobrą Nowinę w najdalszych zakątkach świata. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła.

4. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci o zmarłych. Zachęcam do zamawiania mszy św. za bliskich zmarłych na obecny i na przyszły rok. Eucharystia sprawowana za zmarłych jest najcenniejszym i najskuteczniejszym darem na drodze do zbawienia, ofiarowanym tym, którzy odeszli już do wieczności. Można już także zamawiać wypominki, dzięki którym wspólnie z całą parafialną wspólnotą modlimy się za naszych bliskich zmarłych w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 9 i 11.30.

5. Zapraszamy na różaniec, który wraz z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi odmawiamy w dni powszednie o godz. 16.30. W niedziele po mszy św. o godz. 16.

6. Dziękujemy Parafianom za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

7. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Dlaczego Bóg dał dziecko i zaraz je zabrał? Każda prosta odpowiedź na to pytanie jest nie na miejscu. Śmierć dziecka to temat tabu. Otoczenie osieroconych rodziców boi się o tym wspominać. Polecam temat podjęty w artykule „Nigdy o tobie nie zapomnę”, który dotyczy dziecka utraconego w czasie ciąży lub zaraz po narodzinach. Przeczytamy również interesujący wywiad z popularnym dziennikarzem sportowym Przemysławem Babiarzem. Widujemy go na ekranie telewizyjnym, a nie zdajemy sobie sprawy, że jest głęboko wierzącym i praktykującym katolikiem. W dzisiejszym „Przewodniku” daje świadectwo swojej wiary.

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play