menu Home chevron_right

XXXI Niedziela Zwykła (30.10.2011)

30 października 2011

1. Obchodzimy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Został on poświęcony Bogu, aby stał się miejscem oddawania czci naszemu Stwórcy. To wyjątkowe miejsce dla naszej wspólnoty parafialnej, miejsce modlitwy, sprawowania Eucharystii i innych sakramentów. Dziękujemy dobremu Bogu za możliwość oddawania czci w murach tej pięknej świątyni, z którą związane jest życie religijne naszej wspólnoty.

2. Jutro kończy się październik. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Naszą wspólną radością jest fakt, że modlitwę różańcową w naszej parafii prowadzą dzieci. Niech one będą wzorem do naśladowania dla starszych.

3. We wtorek, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W polskiej tradycji święto to związane jest z pamięcią o naszych bliskich, którzy odeszli już z tego świata. Pamiętajmy, że w tym dniu Kościół kieruje nasze spojrzenie na tych wszystkich, którzy realizowali w swoim życiu powołanie do świętości. Wspominamy świętych i błogosławionych, którzy są nam przedstawieni przez Kościół jako wzór do naśladowania w ziemskim życiu. My też jesteśmy powołani do świętości, to nasze główne powołanie jako chrześcijan. W Uroczystość Wszystkich Świętych msza św. w kościele odprawiona będzie o godz. 9.00, natomiast na cmentarzu uroczysta msza św. za wszystkich naszych bliskich zmarłych o godz. 11.00. Nie będzie już mszy św. popołudniowej. Bardzo proszę Pana Ogrodowskiego o udostępnienie przyczepy, która posłuży w konstrukcji ołtarza. Zadbajmy i uporządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest modlitewna pamięć o tych, którzy odeszli juz do Boga.

4. W środę, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Zwłaszcza w tym dniu powinniśmy pamiętać o modlitwie za wszystkich, którzy zakończyli już swoje życie na ziemi. Oni oczekują na naszą modlitwę. Potrzebują jej tym bardziej dusze przebywające w czyśćcu. Pamiętajmy o nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych w tym dniu. W środę, w dzień zaduszny, o godz. 17.00 odprawione zostanie na cmentarzu nabożeństwo, w którym polecać będziemy Bogu wszystkich zmarłych, szczególnie spoczywających na naszym cmentarzu. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 15.30 do 16.00. Przypominamy o comiesięcznej spowiedzi szczególnie dzieciom i młodzieży.

5. Można zamawiać wypominki, dzięki którym wspólnie z całą parafialną wspólnotą modlimy się za naszych bliskich zmarłych w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 9 i 11.30.

6. Wczoraj parafialna orkiestra dęta wraz z delegacją parafian nawiedziła grób ks. Jana Matusiaka w Tokarach, modląc się w imieniu naszej społeczności parafialnej o spokój Jego duszy.

7. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Kościół wynosi na ołtarze nie tylko papieży, zakonników, księży. O ludziach świeckich, którzy ogłoszeni zostali świętymi przeczytamy w artykule „Między kuchnią a kaplicą”. Wśród nich jest św. Joanna Beretta Molla, która spogląda na nas z jednego z witraży naszego kościoła.

8. Dziękujemy Parafianom za ustawienie świeżych kwiatów przy ołtarzach. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji. Bóg zapłać.

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play