menu Home chevron_right

I Niedziela Adwentu (27.11.2011)

29 listopada 2011

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na świat. Oczekiwanie adwentowe ma dwojaki charakter. Po pierwsze przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, kiedy będziemy obchodzić pamiątkę pierwszego przyjścia na świat Syna Bożego. Po drugie Adwent jest przypomnieniem, że cały czas oczekujemy na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię, na końcu czasów. Nie znamy dnia, ani godziny tego przyjścia. Dlatego powinniśmy czuwać i być przygotowani na spotkanie z Panem. Przypominamy, że okres adwentu powinniśmy przeżyć w klimacie radości, ale jednocześnie wyciszenia. Postarajmy się powstrzymać od organizacji i udziału w hucznych, tanecznych zabawach i dyskotekach. W czasie adwentu zapraszamy na msze św. roratnie szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież z gimnazjum. Roraty odprawiane będą we wtorki i czwartki o godz. 16. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami, otrzymywać będą pamiątkowe obrazki.

2. Adwent to także początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, którego hasło brzmi: „Kościół naszym domem”. Przez kolejne miesiące będzie nam towarzyszyć refleksja, czym jest Kościół i w jaki sposób każdy z nas tworzy wspólnotę Kościoła.

3. Dziś na mszy św. o godz. 9.00 poświęcone zostały opłatki, które znajdą się na stołach wigilijnych. Pan Kościelny dostarczy opłatki do parafian mieszkających w Ostrowąsie, Plebance i Słomkowie, natomiast Pan Organista w Brzeźnie. Opłatki dostarczone zostaną w następującym porządku: Brzeźno – poniedziałek, Słomkowo – poniedziałek, Plebanka – wtorek, Ostrowąs – środa.

4. Mamy świece wigilijne Caritas. Trudno sobie już dziś wyobrazić Wigilię i Święta Bożego Narodzenia bez płonącej świecy Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na całoroczną pomoc katolickiej Caritas dzieciom z ubogich rodzin, jak również świąteczne podarunki dla nich. Włączmy się w to piękne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena małej świecy 6 zł, dużej 15 zł.

5. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Ogólny temat dzisiejszego numeru brzmi: „Nie prześpijmy Adwentu”. Znajdziemy kontynuację tekstu o parafii Łowiczek. „Dzięki Panu Bogu dużo zyskałem i nie boję się o tym mówić. To są dla mnie sprawy bardzo ważne. Czasem widzę, że w mediach jest to postrzegane jako taka sensacyjka, że jest ktoś, kto chodzi co niedzielę do kościoła i kto ma jedną i tę samą żonę od 24 lat. To jest w świecie show biznesu dziwne”. To świadectwo wiary Tomasz Zubilewicza. Bardzo interesujący wywiad ze znanym z telewizji jednym z najpopularniejszych prezenterów pogody przeczytamy w artykule pt. „Mój optymizm wynika z wiary”. Zachęcam do lektury.

6. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

7. Wyrażam wdzięczność Panu Stanisławowi Pasztelańcowi za ścięcie gałęzi z drzew na cmentarzu parafialnym. Było to konieczne, ponieważ wystające gałęzie utrudniały wywóz kontenerów ze śmieciami. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i pomoc.

8. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.
KONTAKT


 • cover play_circle_filled

  01. Odnajdę Cię
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  02. Bogaty w każdy cud
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  03. Moje uwielbienie
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  04. Wciąż mnie zadziwiasz
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  05. Mój ląd
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  07. Pociągnij mnie za sobą
  Klaudia Sadowska

 • cover play_circle_filled

  08. Anioły są wśród nas
  Klaudia Sadowska

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play