menu Home chevron_right

II Niedziela Adwentu (04.12.2011)

5 grudnia 2011

1. Adwent przypomina nam prawdę, że Bóg przyjdzie powtórnie. Czy wtedy patrząc na nasze życie będzie mógł powiedzieć: „dobrze przeżyłeś swoje dni na ziemi”? Jeśli nie do końca to potrzebny jest nam czas na przemianę i nawrócenie. Służyć temu będą rekolekcje, które odbędą się w naszej parafii w najbliższą sobotę i niedzielę, 10 i 11 grudnia. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. W sobotę dzień spowiedzi. Będą księża z sąsiednich parafii. Spowiedź rozpocznie się pół godziny przed każdą mszą św., czyli o 8.30, 11.00 i 15.30. Wykorzystajmy tę szansę odnowienia naszych relacji z Bogiem przed Świętami Bożego Narodzenia. Zróbmy wszystko, abyśmy przez uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych, wsłuchanie się w Boże słowo i przystąpienie do sakramentu pokuty mogli z czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór z naszymi bliskimi, aby w naszych rodzinach zapanował pokój i Boża miłość.

2. Zachęcam do uczestnictwa w mszach świętych roratnich w każdy wtorek i czwartek o godz. 16. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.

3. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

4. Mamy świece wigilijne Caritas. Włączmy się w to piękne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena małej świecy 6 zł, dużej 15 zł.

5. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Opodatkować Kościół – to jedno z najczęściej pojawiających się haseł w polskiej polityce i mediach w ostatnich miesiącach. A przecież księża i siostry zakonne płacą podatki państwowe. O finansach księży i Kościoła przeczytamy w artykule „Kościół na państwowym garnuszku?” Polecam także czwartą część tekstu pt. „Wiekowa parafia Łowiczek”. Z pewnością wiele osób zainteresują wskazówki: jak żyć i radzić sobie ze zgagą. Artykuł nieprzypadkowo nosi tytuł „Ogień w przełyku”. Zbliżają się święta. Gospodyniom domowym polecam przepyszny przepis na pierniki świąteczne. Panie mogą poznać także tajniki lukru i polewy. Zachęcam do lektury.

6. Składam serdeczne podziękowanie Panom: Pawłowi Kowalskiemu, Janowi Błaszczakowi i Idziemu Pietrykowskiemu za zamontowanie złamanej przez wichurę tablicy informacyjnej przed naszym kościołem. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Składam serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na opłacenie wywozu śmieci z parafialnego cmentarza. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na ten cel. Bóg zapłać.

8. Dzisiaj we wszystkich kościołach przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Nasi bracia w Rosji, na Białorusi, Ukrainie i innych wschodnich państwach, gdzie katolicy są doświadczani liczą na naszą pomoc. Okażmy im życzliwość. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszki. Bóg zapłać.

9. Drogim Parafianom, sympatykom naszego sanktuarium, pielgrzymom i miłym gościom życzę Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu adwentu, szczególnie w dniach przeżywanych rekolekcji parafialnych. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play