menu Home chevron_right

III Niedziela Adwentu (13.12.2009)

13 grudnia 2009

1. Przeżywamy święte dni adwentowego zamyślenia i oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem przychodzącym na świat w Betlejem. Pamiętajmy także, że Adwent to także czas przygotowania na ostateczne spotkanie ze Chrystusem na końcu czasów. Zadbajmy o duchowe przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia oraz pojednanie się z Bogiem i ludźmi w sakramencie pokuty.

2. W najbliższy piątek, 18 grudnia, od godz. 9. udam się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii. Chorych proszę zgłaszać do czwartku.

3. Z radością pragnę poinformować, że w dniu 11 lipca 2010 roku planowana jest uroczystość nadania imienia Publicznej Szkole Podstawowej w Ostrowąsie. Będzie nosić imię niezwykle zasłużonego i ukochanego przez naszą społeczność parafialną ks. kan. Jana Matusiaka. W związku z tym pragniemy prosić naszych parafian o użyczenie materiałów dotyczących życia i posługi kapłańskiej ks. Matusiaka. Chodzi o spisane wspomnienia, zdjęcia, kasety video, nagrania homilii i przemówień. Planujemy przygotować w szkole piękną wystawę i pamiątkową publikację z okazji tej doniosłej uroczystości. Po wykorzystaniu wszystkie materiały zostaną zwrócone właścicielom.

4. W dniu dzisiejszym Parafialna Orkiestra Dęta im. ks. Jana Matusiaka bierze udział w uroczystościach w Warszawie, w których honorowymi gośćmi są Prymas Polski kard. Józef Glemp, kard. Stanisław Dziwisz oraz Pani prezydentowa Maria Kaczyńska.. Cieszymy się z tego wyróżnienia.

5. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła.

6. Po mszy św. w zakrystii można nabyć pamiątki związane z naszym sanktuarium: pocztówki z wizerunkiem obrazu Matki Bożej Ostrowąskiej, książeczkę oraz folder. Przed kościołem będzie do nabycia piękny kalendarz z Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej Pani Kujaw na 2010 rok. Można tam również nabyć książkę o życiu i męczeńskiej śmierci błogosławionego biskupa Michała Kozala.

7. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Jest w nim ciekawy wywiad z kard. Józefem Glempem, Prymasem Polski. Z pewnością zainteresuje nas artykuł o tradycjach bożonarodzeniowych parafii Dąbie Kujawskie wprowadzonych przez dobrze nam znanego śp. ks. Kazimierza Marchlewskiego. Zachęcamy do lektury.

8. Włączmy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Cena małej świecy 5 zł, dużej 12 zł.

9. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

10. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejny tydzień Adwentu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play