menu Home chevron_right

II Niedziela Adwentu. 06.12.2009

6 grudnia 2009

1. Adwent jest czasem nawrócenia chrześcijańskiego. Pomocą w dostrzeżeniu naszych grzechów i ludzkich niedoskonałości będą rekolekcje. Przeżywać je będziemy w najbliższy piątek i sobotę, 11 i 12 grudnia. W piątek i sobotę zapraszamy na msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. W sobotę dzień spowiedzi. Będą księża z sąsiednich parafii. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać pół godz. przed każdą mszą św. i w trakcie ich trwania, czyli od 8.30, 11.00 i 15.30. Zadbajmy o duchowe przygotowanie się do spotkania z Chrystusem w czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz pojednanie się z Bogiem i ludźmi w sakramencie pokuty.

2. We wtorek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swojego Syna, uchronił Ją od grzechu pierworodnego. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius XII w 1854 roku. Msze św. o godz. 16 i 16.45.

3. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła.

4. Po mszy św. w zakrystii można nabyć pamiątki związane z naszym sanktuarium: pocztówki z wizerunkiem obrazu Matki Bożej Ostrowąskiej, książeczkę – przewodnik oraz folder. Przed kościołem będzie do nabycia NOWOŚĆ – piękny kalendarz z Sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej Pani Kujaw na 2010 rok. Polecam wszystkim drogim Parafianom i sympatykom naszego sanktuarium. Przed kościołem można również nabyć książkę o życiu i męczeńskiej śmierci błogosławionego biskupa Michała Kozala.

5. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Tematem przewodnim jest osoba Matki Najświętszej i tajemnica Jej Niepokalanego Poczęcia. Jest tekst o prawdziwym św. Mikołaju – polecam dzieciom, ale i rodzicom, którzy mają problem z wytłumaczeniem roli tego świętego swoim pociechom, jest również bardzo interesujący artykuł o dalekim od religijnego, świeckim przedstawianiu tradycji św. Mikołaja oraz Świąt Bożego Narodzenia w czasach komunistycznych. Przeczytać ponadto możemy porady – czym kierować się przy wyborze i zakupie nowego odbiornika telewizyjnego. Gospodarzom polecam artykuł ostrzegający przed rakotwórczym działaniem azbestu. Mamy jeszcze wiele domów i budynków gospodarczych pokrytych płytami azbestowymi. Jest nowy numer miesięcznika „Wzrastanie” dla młodzieży i nie tylko. Polecam artykuł z dziedziny savoir-vivre o kulturalnym i taktownym sposobie witania się. W jaki sposób się witamy? Jaka powinna być kolejność wyciągania dłoni? Jakie są zasady przedstawiania osób sobie wzajemnie?

6. Mamy już świece wigilijne Caritas. Trudno sobie już dziś wyobrazić Wigilię i Święta Bożego Narodzenia bez płonącej świecy Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na całoroczną pomoc dzieciom z ubogich rodzin, jak również świąteczne podarunki dla nich. Włączmy się w to piękne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena małej świecy 5 zł, dużej 12 zł.

7. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary, które przeznaczone są na prace inwestycyjne przy naszym kościele. Dziś w całej Polsce prowadzona jest zbiórka ofiar wspomagających Kościół na Wschodzie. Wychodząc ze świątyni można do puszki złożyć ofiarę na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na drugi tydzień Adwentu i pobożne przeżycie parafialnych rekolekcji. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play