menu Home chevron_right

II Niedziela Zwykła (17.01.2010)

16 stycznia 2010

1. Dziś obchodzimy w Kościele katolickim Dzień Judaizmu. Modlimy się za naszych starszych braci w wierze. Natomiast od jutra przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan. W minionych wiekach nastąpił rozłam religii założonej przez Jezusa Chrystusa. Dziś troska o ponowne zjednoczenie jest powinnością wszystkich chrześcijan: katolików, protestantów i prawosławnych.

2. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Jestem wdzięczny parafianom za serdeczne przyjęcie. Była to okazja do bliższego wzajemnego poznania się, wysłuchania radości i trosk, którymi żyją parafianie. Miło mi było poznać środowisko rodzinne parafian, których widzę każdego tygodnia w kościele. Ale przyznam, że choć jestem proboszczem już sześć miesięcy, niektóre osoby widziałem po raz pierwszy. Świadczy to o pozostawiającej wiele do życzenia ich pobożności i praktykowaniu niedzielnej mszy św. Pomimo niełatwej sytuacji materialnej rolników, którzy stanowią większość naszych parafian, składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kolędy. Są one przeznaczone na spłatę zadłużenia i nasze parafialne inwestycje.

3. Dzieci i młodzież rozpoczynają dwutygodniowe ferie zimowe. Nauczycielom i uczniom życzymy przyjemnego spędzenie tego czasu i odpoczynku, aby z nowymi siłami przystąpić do kontynuacji nauki w II semestrze.

4. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła.

5. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Z lektury artykułu „Tęsknota za jednością” można dowiedzieć się wiele na temat podzielonego chrześcijaństwa. Jerzy Buzek – przewodniczący Parlamentu Europejskiego, wierny kościoła ewangelickiego, w udzielonym wywiadzie wyznaje, że Europa wstydzi się Ewangelii. Ponadto lektura obowiązkowa dla naszej wspólnoty parafialnej przygotowującej się do parafialnego czy szkolnego balu karnawałowego: Jak radośnie przeżyć czas karnawału. Najbardziej radośnie przeżywają karnawał ci, którzy idą na bal nie po to, by tam szukać szczęścia, lecz po to, by dzielić się radością, która już w nich jest. Więcej dowiemy się z lektury. Paniom polecam artykuł „Klimakterium to nie koniec świata”. Menopauza często kojarzy się z utratą kobiecości, smutkiem i końcem pełnej aktywności. A może być zupełnie inaczej: Specjaliści twierdzą, że może to być piękny i twórczy okres w życiu kobiety. Zachęcamy do lektury.

6. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

7. Zgodnie z zaleceniem biskupa ordynariusza, dziś w całej diecezji zbierane są do puszek ofiary dla poszkodowanych podczas trzęsienie ziemi w Haiti. Za pośrednictwem Caritas zostaną przesłane do tamtejszych instytucji kościelnych niosących pomoc poszkodowanym. Wspomóżmy tych biednych ludzi, którzy przeżyli, a utracili swoich bliskich, domy i cały dobytek. Przy wyjściu z kościoła można złożyć na ten cel ofiarę. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Dzieciom szczęśliwego odpoczynku, natomiast studentom powodzenia podczas zimowej sesji egzaminacyjnej. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play