menu Home chevron_right

I Niedziela Wielkiego Postu (21.02.2010)

20 lutego 2010

1. Środa Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Niech ten czas będzie dla nas okazją do intensywniejszej modlitwy i wielkodusznej pokuty. Duchowe owoce wielkopostnych praktyk mają służyć naszemu nawróceniu. W przeżywaniu tego świętego czasu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 9.00 i 11.30 na przemian. Zgodnie z tradycją ofiary zbierane na tacę podczas Drogi Krzyżowej przeznaczane są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach 12-14 marca.

3. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Czas Wielkiego Postu jest dobrą okazją, aby swoją modlitwą i abstynencją dać przykład troski o nawrócenie uzależnionych od alkoholu.

4. Dziękujemy bardzo Parafianom za posprzątanie kościoła.

5. Przypominamy, że w najbliższą środę, 24 lutego, o godz. 17 przybędzie do nas firma krawiecka szyjąca szatki pierwszokomunijne. Przy tej okazji odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej.

6. Osoby planujące zawarcie sakramentu małżeństwa mogą skorzystać z nauk przedmałżeńskich, które dziś rozpoczynają się w Parafii Księży Salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim. Spotkania odbywają się w niedziele o godz. 18.30.

7. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika katolickiego. Okres Wielkiego Postu jest czasem wewnętrznej odnowy i nawrócenia chrześcijanina. Przygotowując się do wielkopostnych rekolekcji warto przeczytać artykuł ukazujący sens i potrzebę uczestnictwa w rekolekcjach szkolnych i parafialnych. Polecam także tekst „Znajdować Boga wszędzie, czyli o rekolekcjach przez internet”. Polecam także tekst odsłaniający kulisy życia kapłańskiego, mianowicie tajemnicy spowiedzi. Artykuł „Żniwo wielkie” ukazuje problem polskiego Kościoła. W tym roku po raz pierwszy od lat liczba kleryków w seminariach diecezjalnych spadła w Polsce poniżej czterech tysięcy. To niebezpieczny symptom, ponieważ w ostatnich dziesięcioleciach nigdy nie było tak niewielu kleryków. Za kilka lat może zabraknąć księży posługujących na parafiach. Już dziś w naszej diecezji brakuje szczególnie młodych kapłanów, wikariuszy. Módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne. Więcej informacji na ten temat w Przewodniku. Któż z nas nie zna z ekranu telewizyjnego Marcina Prokopa – dziennikarza stacji TVN, jednego z prowadzących program „Mam talent”. Dzisiaj odsłania on kulisy swojej wiary i relacji z Bogiem. Kim jest Bóg dla Marcina Prokopa? Zapraszamy do lektury.

8. Polecamy ostrowąskie kalendarze na obecny rok w promocyjnej cenie 5 zł.

9. Serdeczne podziękowanie za złożone podczas mszy św. ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

10. Tydzień temu odbył się Parafialny Bal Karnawałowy. Jesteśmy wdzięczni wszystkim Parafianom oraz gościom spoza parafii, którzy skorzystali z zaproponowanej przez nas zabawy. Bardzo dziękujemy kilkuosobowej grupie naszych parafian, którzy z poświęceniem zaangażowali się w organizację balu. Zysk z organizacji tej uroczystości wyniósł 1900 zł. Zgodnie z zapowiedzią w całości przeznaczony zostaje na cele inwestycyjne naszej parafii.

11. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty okres Wielkiego Postu. Szczęść Boże.
KONTAKT

Strona Parafii na Facebook'u


  • cover play_circle_filled

   01. Odnajdę Cię
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   02. Bogaty w każdy cud
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   03. Moje uwielbienie
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   04. Wciąż mnie zadziwiasz
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   05. Mój ląd
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   06. Duchu Święty, Tchnienie Ojca
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   07. Pociągnij mnie za sobą
   Klaudia Sadowska

  • cover play_circle_filled

   08. Anioły są wśród nas
   Klaudia Sadowska

  play_arrow skip_previous skip_next volume_down
  playlist_play